Naga MarketsKurs funta i dolara nowozelandzkiego straciły przez dane. USD pozostaje mocny
Marcin Kiepas, Tickmill

Dolar w oczekiwaniu na protokoły FOMC pozostaje silny, a środowe dane wpływają na osłabienie kursu funta oraz dolara nowozelandzkiego. GBP/USD testował miesięczne dołki po publikacji porannych danych o inflacji, a NZD/USD silniej spadał w reakcji na informację, że lokalny bank centralny nie zdecydował się jednak na podwyżki stóp procentowych.

Kurs funta testuje miesięczne dołki po danych o inflacji

Dane o inflacji CPI w Wielkiej Brytanii za lipiec, opublikowane dzisiaj, ujawniły spadek rocznej stopy do 2,0% z 2,5% w czerwcu. Spadek był bliski prognozie na poziomie 2,1%. Dane pokazały, że inflacja częściowo ucierpiała z powodu powrotu sezonowych obniżek na odzież i obuwie w porównaniu z ubiegłym rokiem.Spadek ten będzie prawdopodobnie krótkotrwały, gdyż w sierpniu inflacja CPI powinna powrócić do tendencji wzrostowej. W szczególności oczekuje się, że efekty bazowe związane z zeszłoroczną tymczasową obniżką podatku VAT dla części sektora hotelarsko-gastronomicznego, wraz z rządowym programem „Eat Out to Help Out”, spowodują gwałtowny wzrost rocznej inflacji.

W związku z trwającymi problemami w łańcuchu dostaw oraz wyższymi cenami energii, które w nadchodzących miesiącach będą stanowić dodatkowy bodziec do wzrostu, presja inflacyjna prawdopodobnie pozostanie silna do końca roku. Ostatnia aktualizacja Banku Anglii zawierała przykuwającą uwagę korektę w górę, a główny wskaźnik CPI ma teraz wzrosnąć do około 4% w IV kwartale.

Notowania dolara czekają na FOMC minutes

Wieczorem w USA zostanie opublikowany protokół z lipcowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Komentarze po posiedzeniu zawierały sugestie, że tapering jest coraz bliżej, więc protokół będzie śledzony w poszukiwaniu dalszych szczegółów. Jest jednak mało prawdopodobne, aby ujawniły one jakikolwiek harmonogram.

– Prezes Fed Powell powiedział wczoraj, że pandemia nadal kładzie się cieniem na aktywności gospodarczej, ale nie ujawnił nic nowego na temat polityki monetarnej. Jego wystąpienie w tym miesiącu, na forum Fed w Jackson Hole 27 sierpnia, może być bardziej interesujące, ponieważ przewodniczący Fed czasami wykorzystywali je do sygnalizowania przyszłych zmian w kierunku polityki – komentuje Marcin Kiepas.

RBNZ wstrzymuje się z decyzją, notowania NZD z odruchem kolanowym

Dolar nowozelandzki załamał się w nocy, tracąc prawie 2% w reakcji na sierpniowe posiedzenie RBNZ. Rynek oczekiwał podwyżki stóp procentowych w związku z niedawną zapowiedzią zacieśnienia polityki pieniężnej i pozytywnymi danymi.

Kilka kluczowych wskaźników wskazało na większą siłę od ostatniego posiedzenia, podsycając oczekiwania, że bank podejmie działania w tym momencie, aby pomóc ograniczyć ryzyko inflacyjne.

invest

– Podczas gdy krótkoterminowa reakcja NZD była niższa, oświadczenie nadal utrzymuje bycze ryzyko na horyzoncie, co oznacza, że jest mało prawdopodobne, aby NZD poruszał się istotnie niżej, ponieważ gracze długoterminowi utrzymują swoje nastawienie na podwyżkę stóp w nadchodzących miesiącach, jeśli kraj może pokonać tę fazę pandemii – dodaje Kiepas.

Źródło: Tradingview.com

W wyniku wyprzedaży na NZD/USD cena przetestowała poziom poniżej 0,6933. Jednakże, cena obecnie sygnalizuje sygnały odwrócenia sugerujące, że nadal możemy zobaczyć ruch wyżej.

Następnym poziomem do obserwacji będzie 0,7110, przed szczytem niedźwiedziego kanału. W przypadku spadków wsparciem będzie natomiast 0,6791.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułEthereum (ETH) osiągnie nowe ATH przed bitcoinem (BTC), twierdzi prezes CryptoQuant
Następny artykułBitcoin realizuje cofnięcie: BTC/PLN i dywergencja wykresu ze wskaźnikiem RSI
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here