Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja przebiegała na rynku walutowym stosunkowo spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego. Spośród opublikowanych dziś danych makroekonomicznych, na szczególną uwagę zasługiwały bowiem te, opisujące dynamikę wzrostu gospodarczego w USA oraz zmianę poziomu zapasów ropy naftowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Amerykańska gospodarka kurczy się najszybciej od 2009 r.
  • Zapasy ropy rosną nieprzerwanie od 14 tygodni! Najdłuższa seria w historii
  • Funt i dolar największymi przegranymi sesji

Gospodarka USA skurczyła się w I kw. 2020 r. aż o 4,8%

Z raportu amerykańskiego Biura Analiz Ekonomicznych wynika, że gospodarka USA skurczyła się w pierwszym kwartale 2020 roku aż o 4,8% co okazało się najgorszym rezultatem od poprzedniego kryzysu finansowego z 2009 roku.

– Spadek PKB w pierwszym kwartale wynikał po części z reakcji na rozprzestrzenianie się COVID-19, ponieważ w marcu rządy wydały polecenia “stay-at-home”. Doprowadziło to do gwałtownych zmian w popycie, ponieważ przedsiębiorstwa i szkoły przestawiły się na pracę zdalną lub odwołały operacje, a konsumenci odwołali, ograniczyli lub przekierowali swoje wydatki. Pełnych skutków gospodarczych pandemii COVID-19 nie da się określić ilościowo w szacunkach PKB za pierwszy kwartał 2020 r., ponieważ skutki te są na ogół osadzone w danych źródłowych i nie można ich zidentyfikować oddzielnie – czytamy w raporcie.

Zapasy ropy w górę o 8,991 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 24 kwietnia 2020 r. zapasy ropy naftowej wzrosły o 8,991 mln brk co okazało się wynikiem jedynie symbolicznie mniejszym niż prognozowano. W dalszym ciagu jest to jednak jeden z najgorszych odczytów w historii. Warto także zwrócić uwagę, że jest to już 14 tydzień z rzędu kiedy to poziom zapasów ropy naftowej w magazynach zwiększa się. To najdłuższa taka seria w historii pomiarów tj. przynajmniej od 1982 roku.

Kursy funta i dolara największymi przegranymi sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 16:45 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. USD pozostawał stabilny bowiem jedynie w relacji do funta.

Środowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 16:45 | Źródło: finviz.com

USDCHF

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCHF zauważymy, że rynek ten od pewnego czasu poruszał się wewnątrz kanału wzrostowego, z którego dziś wybił dołem. Późniejsze spadki nie trwały jednak zbyt długo, w efekcie czego po południu pojawiła się reakcja popytowa. W ciągu dnia doszło już do re-testu dolnego ograniczenia kanału, gdzie po raz kolejny pojawiła się reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę nawet do większej deprecjacji dolara amerykańskiego wobec franka szwajcarskiego.

Kurs dolara amerykańskiego do franka szwajcarskiego
USDCHF H4

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKGHM: Rynek się skurczył, ale nadal produkujemy (Chludziński)
Następny artykułCzy cena ropy naftowej znowu może spaść poniżej 0 dolarów?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here