Kurs funta i dolara na plusie. Euro i frank bez zmian do złotego 30 listopada
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas poniedziałkowej sesji możemy obserwować mieszane nastroje na parach z polskim złotym. Nasza krajowa waluta traci dziś nieznacznie do funta i dolara, z kolei w ujęciu do franka i euro nie widać zmian w porównaniu do piątkowego zamknięcia sesji. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci w poniedziałek do dolara i funta
  • Funt brytyjski wraca powyżej okrągłego poziomu 5 zł
  • Kurs GBP/PLN rośnie 0,3%, a USD/PLN 0,15%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7506 zł 30.11.2020, godzina 17:55
Kurs euro EURPLN 4,4792 zł 30.11.2020, godzina 17:55
Kurs funta GBPPLN 5,0044 zł 30.11.2020, godzina 17:55
Kurs franka CHFPLN 4,1383 zł 30.11.2020, godzina 17:55

Kurs dolara z perspektywą dalszych spadków?

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN utrzymują się poniżej horyzontalne strefy przy 3,77 zł, dlatego też w średnim terminie możliwe są dalsze spadki. Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, tak długo jak kurs znajduje się poniżej wspomnianego poziomu, bazowym scenariuszem jest ruch w kierunku poziomu 3,69 zł. Z kolei o powrocie do wzrostów można z kolei myśleć dopiero w momencie powrotu do wewnątrz zaznaczonego poniżej układu 1:1.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN odbija od układu 1:1 i wraca powyżej 5 zł

Od dłuższego czasu na kursie funta do złotego możemy obserwować mieszane nastroje. Para walutowa GBP/PLN konsoliduje w rejonach okrągłego poziomu 5 zł, co rusz znajdując się powyżej bądź poniżej. Dziś po raz kolejny doszło do odbicia od dolnego ograniczenia układu 1:1, przez co kurs ponownie znalazł się powyżej psychologicznej bariery. Tak długo jak nie dojdzie do zanegowania struktury geometrycznej zaznaczonej przerywanym prostokątem, należy oczekiwać dalszych wzrostów. Z kolei o spadkach możemy myśleć dopiero w momencie wybicia dołem wspomnianego układu 1:1.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro w lokalnej konsolidacji

Patrząc na wykres EUR/PLN widać lokalną konsolidację. Od pewnego czasu kurs euro do złotego porusza się w wąskim przedziale wahań. Aktualnie jako opór należy traktować strefę przy 4,4950 zł, z kolei wsparcie stanowią ostatnie lokalne dołki przy 4,46 zł. W przypadku wybicia dołem możliwy jest test kolejnej strefy wsparcia przy 4,4320 zł. Z kolei w momencie wybicia górą, niewykluczony jest ruch nawet w kierunku 4,58 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka także pozostaje w ruchu bocznym

W ostatnim czasie na kursie franka szwajcarskiego do złotego doszło do odbicia od wsparcia wynikającego z linii trendu wzrostowego z interwału. Niemniej kupujący nie byli w stanie przebić się powyżej oporu przy 4,1620 zł. Dopiero jego pokonanie może prowadzić do ruchu w kierunku oporu przy 4,2250 zł. Wsparciem pozostaje z kolei wspominana linia trendu zaznaczona na poniższym wykresie kolorem czerwonym.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here