Naga MarketsKurs funta i dolara kanadyjskiego oczami Societe Generale. GBP/USD i USD/CADZdaniem analityków SocieteGenerale (SocGen), kurs funta szterlinga będzie stopniowo wzrastał w kierunku poziomu 1,391 (GBP/USD) po pokonaniu 1,3660 dol., z kolei para walutowa USD/CAD ma przetestować strefę wsparcia w okolicach 1,2440 dol. Oba scenariusze zakładają osłabienie kursu dolara amerykańskiego, który w ubiegłym tygodniu i tydzień wcześniej testował kilkunastomiesięczne maksima.

Kurs funta. Analiza techniczna GBP/USD oczami SocGen

Funt szterling ogranicza straty, a para GBP/USD notowana jest na najwyższym poziomie od końca września. Kabel może przedłużyć swój wzrost w kierunku rejonu 1,3840/1,3910 po przekroczeniu poziomu oporu 1,3660, informują ekonomiści Societe Generalne..– GBP/USD znajduje się w pobliżu dziennej linii Kijun na poziomie 1,3660. Po jej pokonaniu, trwające odbicie może rozszerzyć się w kierunku 200-dniowej średniej ruchomej i dziennej chmury Ichimoku przy 1.3840/1.3910. Na wysokości 1,3410 znajduje się kluczowe wsparcie – komentuje SocGen.

Swoją analizę SocGen przeprowadził przy użyciu technik japońskich o nazwie Ichimoku Kinko Hyo. Więcej na ich temat możesz przeczytać w tym miejscu.

Kurs funta i dolara kanadyjskiego oczami Societe Generale. GBP/USD i USD/CAD
Kurs funta na wykresie dziennym. GBP/USD z naniesioną chmurą i liniami Ichimoku

Kurs dolara kanadyjskiego. CAD zyska względem USD

USD/CAD odniósł sukces w próbie przełamania i zamknięcia poniżej wsparcia 1,25 w piątek. Ekonomiści Societe Generale oczekują, że para będzie realizować dalsze straty w kierunku 1,2440/1,2420.

– Sądzimy, że istnieje dalsza przestrzeń do odrabiania strat przez CAD, jeśli ceny ropy utrzymają się powyżej 83 dolarów. USDC/AD może powoli osuwać się w kierunku 1.2440/1.2420 i 1.2365, 61,8% zniesienia ostatniego odbicia – prognozuje SocGen.

Kurs funta i dolara kanadyjskiego oczami Societe Generale. GBP/USD i USD/CAD
Kurs dolara kanadyjskiego na wykresie dziennym. USD/CAD i zaznaczona prognozowana strefa spadków

W alternatywnym scenariuszu, odzyskanie dziennej chmury Ichimoku przy 1,2650 może doprowadzić do wznowienia ruchu w górę.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mbank akcje notowania | kghm kurs | intercars cena akcji | broker stp | kurs forinta | kurs liry tureckiej wykres | kurs pkn |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here