Naga Markets
Logo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynku walutowym względnie spokojnie. Zresztą, cały tydzień pozbawiony był wydarzeń, które mocno wstrząsnęłyby rynkami, do czego zresztą ten rok dotychczasowo nas przyzwyczajał. W ciągu dnia nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych publikacji makroekonomicznych mogących przyczynić się do powstania ponadprzeciętnej zmienności na notowaniach popularnych walut.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród najistotniejszych bez wątpienia wymienić trzeba zabranie stanowiska przez szefa Bank Rezerwy Australii w sprawie prawdopodobnego utrzymania stóp procentowych na niskich poziomie czy zmniejszenie przez Wielką Brytanię restrykcji związanych z pandemią. Ale najważniejszą dziś informacją były zapewne dane z Chin dotyczące spadku aktywności w sektorze usług. Dziś przedstawione zostały także dane dotyczące sektora usług w Stanach Zjednoczonych.

Kurs jena największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:30 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do niemal wszystkich walut grupy G8. Jego najsilniejsza deprecjację dostrzec można było w relacji do japońskiego jena, australijskiego dolara, funta szterlinga oraz euro.

Dane z godz. 17:30 | Źródło: finviz.com

Osunięcie się już słabego dolara jest dodatkowo zmotywowane niespełnieniem oczekiwań przez dane dotyczące sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Choć ta wzrosła o 1,2% w lipcu, to analitycy oczekiwali znacznie więcej (Reuters np. 1,9%), tymbardziej, że wzrost w czerwcu wyniósł aż 8,4%.

Kurs australijskiego dolara

Notowania dolara australijskiego w piątek stoją przed szansą na wybicie z zapoczątkowanego jeszcze w piątek tydzień temu krótkoterminowego trendu spadkowego z poziomu 0,72431, który był najwyższym szczytem od ponad 15 miesięcy. Obecnie, w piątek po 17:00 dolar australijski jest na poziomie 0,71667 z 0,27-proc. dziennym wzrostem.

AUDUSD

Kurs ma wsparcie w postaci linii trendu wzrostowego, a słabnący USD nie ma na ten moment wyraźnego impulsu do aprecjacji, zwłaszcza, że dane dotyczące sprzedaży z USA zawiodły. Oscylator MACD wskazuje nieśmiały sygnał sprzedażowy, który może się zmaterializować, ale już wcześniej kurs ignorował tego typu sygnały.

Jeśli do tego nie dojdzie, to najbliższym celem potencjalnych wzrostów ponownie może być strefa oporu w pobliżu 0,7240. Kluczowe wsparcie wypada natomiast w okolicach 0,7080, ale istotną rolę w ostatnim czasie odgrywa także lokalna strefa przy 0,7120.

Fundamentem dla wybicia AUDUSD może być stanowisko szefa banku centralnego Australii, który stwierdził, że bank choćby chciał to nie ma na ten moment narzędzi do zaniżania kursu dolara australijskiego.

Kurs funta najwyżej od marca br.

Notowania funta szterlinga w piątek po 17:00 rosną o 0,31% do 1,31076 dol. kontynuując wczorajszy wzrost kursu i wybijając z kurs z tymczasowego postoju. Oscylator MACD rysuje zdecydowany sygnał sprzedażowy, który w przypadku zmaterializowania się zapewne spowoduje spadek kursu poniżej wsparcia na 1,30000 dol. Jednak do spadku krusu kluczowa jest aprecjacja dolara, któremu na ten moment brak do tego bodźca.

GBPUSD Daily

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here