Naga MarketsAUD jest najsłabszy we wtorek, gdyż minutki RBA ujawniły otwartość banku do dalszych obniżek. GBP został uderzony informacją, że kanclerz skarbu Hammond może zrezygnować. Rynek akcji w Azji dryfuje, ropa też; złoto odbija.

  • W protokole RBA stwierdzono, że „członkowie zgodzili się, że bardziej prawdopodobne jest, iż dalsze łagodzenie polityki pieniężnej byłoby właściwe w nadchodzącym okresie”. Członkowie Rady „uznali jednak, że niższe stopy procentowe nie są jedyną dostępną opcją polityki pomocną w obniżeniu stopy bezrobocia”. Choć perspektywa dalszych cięć nie jest zaskoczeniem dla rynku, AUD/USD spadł 20 pipsów do 0,6835. Prawdopodobieństwo rynkowe obniżki o 25 pb w lipcu pozostaje na 50 proc.
  • GBP/USD zanurkował do 1,2513 po doniesieniach Bloomberga, że kanclerz skarbu Phillip Hammond szykuje swoją rezygnację, gdyż nie zgadza się z pomysłami wydatkowymi premier May, które koncentrują się na edukacji. May chciałaby przeznaczyć 9 mld GBP rocznie przez okres 3 lat. Środki miałyby zostać uwolnione z funduszu rezerwowego zgromadzonego na rzecz poradzenia sobie ze sutkami potencjalnego bezumownego brexitu, czemu jednak sprzeciwia się Hammond.
forex 18 czerwca
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop
  • Reszta FX pozostaje względnie stabilna przy lekkim cofnięciu USD. Inwestorzy spokojnie wyczekują środowej decyzji FOMC. Spokojnie jest też na rynku złotego – EUR/PLN 4,26.
  • Ostrożne podejście zdominowało handel na rynkach akcji w Azji i indeksy nie prezentują jednoznacznego schematu. Chiński Shanghai Composite traci 0,2 proc., a Hang Seng rośnie o 0,8 proc. Japoński Nikkei225 spada o 0,9 proc.
  • Cofniecie USD pomaga we wzrostach złota do 1346 USD/oz. Ropa naftowa wygasiła zmienność i WTI dryfuje na 51,9 USD/b.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here