Naga MarketsWe wtorkowym oświadczeniu brytyjski rząd oznajmił, iż będzie traktował priorytetowo dostęp do wysoko wykwalifikowanych pracowników z całego świata. Ma to być możliwe dzięki nowoczesnemu systemowi imigracyjnemu opartemu o ustalenia po Brexicie. Tym samym rząd Wielkiej Brytanii przedstawił swoje plany położenia okresu uzależnieniu od „taniej siły roboczej z Europy”. Kurs funta w środę konsoliduje przy poziomie 1,30 USD.


Wielka Brytania chce postawić na jakość, a nie ilość

Zaniepokojenie skutkami wysokiego poziomu imigracji z Unii Europejskiej było jednym z głównych czynników decydujących o referendum ws. Brexitu Wielkiej Brytanii w 2016 r. Konserwatywny rząd już wtedy zaznaczał, że planuje obniżyć ogólną liczbę migracji.

Nowy system imigracyjny, obowiązujący od 1 stycznia 2021 r., ma przyznawać punkty za określone umiejętności, kwalifikacje, wynagrodzenia lub zawody. Dodatkowo da wizy tylko tym, którzy mają wystarczającą liczbę punktów. Będzie traktować tak samo obywateli UE jak i spoza UE.

Będzie to znacząca zmiana dla firm, które przyzwyczaiły się do dostępu do dużej puli pracowników w UE, zwłaszcza od 2004 r., kiedy przystąpienie kilku państw z Europy Środkowej i Wschodniej spowodowało duży napływ migrantów przybywających do Wielkiej Brytanii.

Mamy szereg możliwości poprzez program imigracyjny oparty na punktach, który pozwoli ludziom przybyć tutaj z odpowiednimi umiejętnościami, które mogą wesprzeć nasz kraj i naszą gospodarkę – powiedziała minister spraw wewnętrznych Priti Patel.

Braknie rąk do wykonywania podstawowych prac?

Pracownicy USAJednak niektóre grupy biznesowe ostrzegają, że wiele firm polegało na pracownikach zza granicy i ostrzegły, że może nie być wystarczającej liczby pracowników do zajmowania się uprawami, opieką nad pacjentami czy do serwowania żywności – deficyt, który może podważyć piątą co do wielkości gospodarkę świata. Na przykład sektor owoców i warzyw w Wielkiej Brytanii co roku korzysta z 80 000 pracowników sezonowych z UE, ale rząd oznajmił, że program ma zostać zmniejszony do zaledwie 10 000 miejsc.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że zastosuje się do zalecenia wydanego w ubiegłym miesiącu przez Komitet Doradczy ds. Migracji (MAC), niezależny organ, który doradza, aby obniżyć minimalny próg wynagrodzenia ogólnego dla wykwalifikowanych migrantów do 25 600 funtów (33 3330 funtów) rocznie z 30 000 funtów.

Wielka Brytania dąży do zmniejszenia liczby imigrantów

Wykwalifikowani pracownicy będą musieli spełniać kryteria, w tym umiejętność mówienia po angielsku. Nie będzie prostej drogi wejścia na brytyjski rynek dla pracowników o niskich kwalifikacjach, coś, co rząd ma nadzieję pomoże zmniejszyć liczbę migrantów.

Musimy odwrócić uwagę naszej gospodarki od polegania na taniej sile roboczej z Europy i zamiast tego skoncentrować się na inwestycjach w technologię i automatyzację. Pracodawcy będą musieli się dostosować – dodano w dokumencie.

MAC oszacował, że planowane przez rząd progi wynagrodzeń i umiejętności oznaczałby, że około 70% obywateli Europejskiego Obszaru Gospodarczego, którzy przybyli do Wielkiej Brytanii od 2004 r., nie kwalifikowało się do otrzymania wizy.

Imigracja z UE spada od czasu głosowania w sprawie Brexitu w 2016 r., a oficjalne dane wskazują, że migracja netto obywateli UE w ciągu roku do czerwca jest najniższa od czasu pierwszego mierzenia w 2009 r.

Rząd nie podał docelowego poziomu rocznej migracji netto w ramach nowego systemu. Dawne rządy konserwatystów dążyły do ​​osiągnięcia mniej niż 100 000 rocznie, a migracja netto jest obecnie ponad dwukrotnie wyższa.

Obywatele UE nie będą potrzebować wizy, aby wjechać do Wielkiej Brytanii jako gość przez okres do sześciu miesięcy.

Kurs funta konsoliduje przy 1,30 USD

Notowania pary walutowej GBPUSD konsolidują w wąskim zakresie cenowym przy psychologicznym poziomie 1,30. Jednocześnie kupujący znajdują się pod presją spadkowej linii trendu, a niemożność jej przebicia wskazuje na przewagę podaży. W przypadku przebicia tegorocznego minimum 1,2870 otworzy to drogę do ważnej strefy wsparcia 1,2750/80. Jej pokonanie znacznie zmniejszyłoby presję kupujących. Z kolei przebicie linii trendu i tegorocznego maksimum 1,32 umożliwiłoby wzrost do poziomu 1,3520.


Bezpośredni dostęp do rynków USA i UE. Z Directa kwotowanie cen NYSE i NASDAQ masz bezpłatnie.
SPRAWDŹ NAS
Kurs GBPUSD na interwale dziennym,tradingviewcom
Kurs GBPUSD na interwale dziennym,tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSieć BTC przetwarza 1% światowego PKB! Bitcoin wkrótce prześcignie Visę?
Następny artykułCoinbase łączy siły z Visa
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here