Kurs funta (GPP) 1 procent na plusie we wtorek. Euro, dolar i frank także w górę do złotego 17 listopada
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas wtorkowej sesji możemy obserwować słabość polskiego złotego. W drugiej połowie dnia nasza krajowa waluta wyraźnie traci do funta, euro, dolara i franka. Największą zmienność obserwujemy na parze GBP/PLN, która rośnie dokładnie 1% i wraca powyżej psychologicznej bariery 5 zł. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci we wtorek do euro, dolara, franka i funta
  • Funt brytyjski wraca powyżej okrągłego poziomu 5 zł
  • GBP umacnia się 1% do PLN
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7835 zł 17.11.2020, godzina 17:20
Kurs euro EURPLN 4,4916 zł 17.11.2020, godzina 17:20
Kurs funta GBPPLN 5,0130 zł 17.11.2020, godzina 17:20
Kurs franka CHFPLN 4,1553 zł 17.11.2020, godzina 17:20

Kurs funta GBP/PLN wraca powyżej 5 zł

W ostatnim czasie na kursie funta do złotego możemy obserwować mieszane nastroje. Para walutowa GBP/PLN konsoliduje przy okrągłym poziomie 5 zł, co rusz znajdując się powyżej bądź poniżej. Po wczorajszym odbiciu od dolnego ograniczenia układu 1:1, kurs ponownie znajduje się powyżej psychologicznej bariery, co moze sugerować dalszy ruch na północ. O spadkach możemy myśleć dopiero w momencie wybicia dołem wspomnianego układu 1:1.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs dolara reaguje przy 3,77 zł

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN dotarły w ubiegłym tygodniu do kluczowej strefy wsparcia przy 3,77 zł, a po weekendzie jest ona testowana ponownie. Jak na razie powstrzymuje ona spadki, dlatego niewykluczony jest ruch w kierunku oporu przy 3,89 zł. Jednak jeżeli w najbliższych dniach doszłoby do wybicia dołem – spadki mogą przybrać na sile. W przypadku takiego scenariusza, kolejne warte uwagi wsparcie znajduje się dopiero przy 3,6550 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs euro ponownie testuje geometrię od dołu

Na kursie euro do złotego widać dziś wyraźne wzrosty. Jednak patrząc na interwał D1, notowania wciąż znajdują się poniżej wybitego wcześniej wsparcia przy 4,4950 zł, które aktualnie powinno działać jako kluczowy opór. Dopiero zamknięcie się świecy dziennej powyżej będzie sygnałem do powrotu do wzrostów. Natomiast tak długo jak kurs znajduje się poniżej, możliwe są dalsze spadki w kierunku 4,4450 żł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka odbija od linii trendu z interwału W1

Podczas wczorajszych spadków na kursie franka szwajcarskiego doszło do testu wsparcia wynikającego z linii trendu wzrostowego z interwału W1, gdzie pojawili się kupujący. Dziś ruch w górę jest kontynuowany, a jeśli sentyment utrzyma się w kolejnych dniach, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku oporu przy 4,2250 zł. O większych spadkach będzie można myśleć dopiero w momencie pokonania wspomnianej linii trendu.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here