Kurs funta szterlinga po kilku dniach obrony w końcu sięga poziomów docelowych względem kursu dolara amerykańskiego. Para GBPUSD oscyluje w momencie przeglądu rynku w okolicach strefy 1.28480 USD, wypełniając plan, jaki przedstawiony był dla pary przed kilkoma sesjami. Zdaje się, że dotarcie do targetu dla pary oznaczało ożywienie strony popytowej, ponieważ zaraz po teście strefy para GBPUSD reaguje odbiciem rzędu 130 pipsów. W tym momencie para nieco cofnęła swoje notowania, jednak nadal tendencja wzrostowa może zostać zachowana. Spójrzmy zatem na wykres H1 pary aby ocenić dalsze prawdopodobieństwo ruchu. 


Kurs funta wykonuje wcześniejszy plan, czas na odbicie – para GBPUSD na wykresie H1

  • GBPUSD na wykresie H1 zmienia krótkoterminowo sekwencję na wzrostową,
  • Wcześniej para wykonuje jednak scenariusz pro-spadkowy, planowany podczas ostatnich przeglądów pary,
  • |W tym momencie celem dla kursu funta do dla jest zakres ceny 1.29000 USD.

Kurs funta odbija – i to znacznie po wcześniejszym setupie spadkowym. Szybka reakcja sprawia, że obecna korekta może przekuć się w jeszcze silniejsze nieco podejście pary w okolice poziomu ostatniego szczytu. Dolar amerykański nie daje jednak całkowicie za wygraną i sprawia, że para nieco cofa swój ruch. Mimo to jednak, oczekuje się od pary zachowania obecnej struktury – przynajmniej tak długo, jak długo para utrzymuje się powyżej zakresu ceny uśrednionej tworzącej średnia krocząca sma88 na wykresie H1.

W przypadku, gdyby para GBPUSD cofnęła jeszcze trochę testując średnią i wyhamowując dalsze spadki – wówczas mogłoby to oznaczać dla pary wygenerowanie sygnału wzrostowego, które celem byłaby opisywana powyżej strefa ostatniego szczytu – poziomu 1.29000 USD. Ryzyko dla takiego scenariusza musiałoby zostać oszacowane na 20 pipsów względem potencjału blisko 70 pipsów podejścia. R:R wynosiłby zatem nieco ponad 3:1.

wykres Kurs funta GBPUSD H1 13.11.2019
Kurs funta GBPUSD H1 13.11.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here