Kurs funta po przerwie majowej. Notowania GBPPLNKurs funta szterlinga podczas kolejnej, wtorkowej sesji handlowej wobec kursu amerykańskiego dolara broni ostatnich dołków. Para GBP/USD w momencie pisania analizy oscyluje wokół poziomu 1.21830 USD wskazując na możliwość dalszych podejść. Odreagowanie na parze jest klasyczną reakcją na odreagowanie spadków, gdzie celem w tym momencie może okazać się nawet poziom 1,22400 USD będący najbliższym spójnym punktem dla sekwencji spadkowej. Dalsze spadki nie są co prawda w tym momencie w żadnej sposób zanegowane, jednak wynikająca ze zdrowego podejścia do rynków korekta może się wypełnić. Wówczas inwestorzy walutowi będą mieli konkretny scenariusz możliwy do rozegrania. 


Kurs funta szterlinga z szansą na dalszą korektę spadków – para GBPUSD na wykresie H4

  • Para GBP/USD nadal pozostaje w trendzie spadkowym, jednak oczekuje się odreagowania,
  • Celem dla odreagowania są dwa poziomy: 1.22400 USD oraz 1.23700 USD.

Para GBP/USD podczas dzisiejszej sesji pokazuje pierwszy sygnały wzrostowe – w ramach zdrowotności rynku, czyli wykonania prostej korekty ostatnich spadków. Kurs funta szterlinga wobec kursu dolara amerykańskiego ma szansę na odbicie, nawet do poziomu, skąd para mocniej rozpoczęła spadki. Jednak wcześniej – znajdują się strefy, na które warto zwrócić uwagę. Jedną z nich jest choćby spójny punkt dla sekwencji wspierającej obecną tendencję spadkową – czyli strefa 1,22400 USD. W tym momencie jest to poziom oddalony od obecnej ceny o blisko 100 pipsów, jednak zdaje się, że powinien zostać ostygnięty.

Wcześniej jednak inwestorzy powinni wyczekać choć niewielkiego zejścia pary GBP/USD, tak, aby risk ratio dla takiego targetu był jak największy. Szacuje się, że scenariusz mógłby osiągnąć nawet 3:1 jeśli para zeszłaby ponownie w zakres 1,12400 – 1,21500 USD, gdzie celem byłby opisywany powyżej poziom. Wówczas byłby to idealny scenariusz z terminem 1 – 2 kolejnych sesji handlowych.

wykres Kurs funta GBPUSD H4 06.08.2019
Kurs funta GBPUSD H4 06.08.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here