Kurs funta po przerwie majowej. Notowania GBPPLNKurs funta szterlinga wobec kursu amerykańskiego dolara podczas wtorkowej sesji handlowej nadal się osłabia. Para GBPUSD oscyluje poniżej poziomu 1,21200 USD podczas pisania analizy, próbując atakować dolne ograniczenie w postaci najbliższego wsparcia cenowego. Zdaje się w tym momencie, że wsparcie nie będzie w stanie wytrzymać naporu tak silnej presji podażowej, jednak chociaż niewielka korekta przydałaby się, aby móc dalej dołączyć do pary. Spadki powinny być podczas dzisiejszej sesji kontynuowane, a celem zdaje się być dopiero strefa 1.20500 USD. Spójrzmy zatem na wykres M30 pary, aby ocenić potencjalny scenariusz dołączenia do pozycji typu short. 


Kurs funta szterlinga nadal brutalnie tłamszony – para GBPUSD na wykresie M30

  • GBPUSD dalej z presją sprzedażową, para z celem dolnych ograniczeń na wtorkową sesję,
  • Oczekuje się jednostajnego spadku, bez większych reakcji – jednak gdyby taka była, risk ratio dla pozycji krótkich byłby diametralnie większy.

Kurs dolara amerykańskiego zdecydowanie zyskuje wobec kursu funta szterlinga – dlatego też dalsza wyprzedaż pary walutowej GBPUSD powinna mieć miejsce. Podczas wtorkowej sesji oczekuje się dalszego zejścia mimo, iż częściowe starty para zdążyła odrobić i była nawet w stanie krótkoterminowo wygenerować sygnał zakupowy – to presja nadal jest utrzymywana. Obecnie wsparcie cenowe to poziom 1.21070 USD jednak inwestorzy nie powinni obserwować go względem odwrócenia obecnej tendencji a jedynie możliwości dołączenia do spadków – po jej ówczesnym przekroczeniu lub po ewentualnym delikatnym odbiciu pary po teście poziomu.

W tym momencie bardziej prawdopodobne jest naturalne przełamanie poziomu niż jakakolwiek reakcja na niego – jednak to dopiero po reakcji można by dołączać do pozycji short z wysokim współczynnikiem potencjalnego zysku do ryzyka. W przypadku jednak przełamania ryzyko to jest nico większe, ponieważ stop loss dla pozycji krótkich musiałby wynosić 15 pipsów względem poziomu take profit oddalonego o 50 pips. W przypadku reakcji na wsparcie 10 pipsów stop loss w stosunku do 65 pips take profit zmienia diametralnie risk ratio.

wykres Kurs funta GBPUSD M30 20.08.2019
Kurs funta GBPUSD M30 20.08.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here