Aktualny kurs funta brytyjskiego GBPPLNKurs funta szterlinga rozpoczyna nowy tydzień od spadków wobec kursu dolara amerykańskiego. Para GBPUSD na wykresie H4 dociera do strefy 1.24390 USD i zdaje się, że dalsze spadki powinny jeszcze nieco nabrać na sile. Za wcześnie jednak aby oceniać, czy najbliższe wsparcie cenowe będzie w stanie wyhamować pojawiający się w nowym, tygodniu sentyment – dlatego inwestorzy walutowi będą zmuszeni obserwować wykres pary GBPUSD z perspektywy interwału czasowego H4 oraz reakcję na zbliżające się wsparcie cenowe. 


Kurs funta szterlinga rozpoczyna wyprzedaż – para GBPUSD na wykresie H4

  • Kurs funta szterlinga wobec dolara amerykańskiego wykonuje oczekiwaną korektę,
  • Oczekuje się dalszych wzrostów i utrzymania strefy pełnego poziomu 1.24000 USD,
  • Sentyment pary może ulec zmianie dopiero po wybiciu wsparcia.

Kurs funta szterlinga od dłuższego czasu już nie miał większej korekty patrząc na interwał czasowy H4 oraz budujący się wzrost z poziomów 1.19420 USD do 1.25810 USD. Dlatego też inwestorzy oczekiwali już od dłuższego czasu jakiegoś zejścia pary w celu utrzymania zdrowego rynku – czyli korekty ostatnich wzrostów celem ponownej re-akumulacji. Jeśli obecna tendencja zostanie utrzymana, będzie można nadal na taki scenariusz liczyć, dlatego też obecny kontekst rynku oraz najbliższe wsparcia cenowe będą dla pary GBPUSD bardzo istotne.

Obecnie poziom 1.24000 USD będący równym poziomem cenowym jest dla kursu funta szterlinga względem dolara amerykańskiego bardzo ważną strefą. Oczekuje się, że para będzie w stanie utrzymać obecne ceny, jednak test wspominanego poziomu powinien się jeszcze odbyć. Jeśli faktycznie do takiego dojdzie, wówczas celem dla pary będzie ponowny atak szczytu – tym razem z jego naruszeniem, czyli okolice strefy pełnego poziomu – 1.26000 USD.

wykres Kurs funta GBPUSD H4 23.09.2019
Kurs funta GBPUSD H4 23.09.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here