Kurs funta po przerwie majowej. Notowania GBPPLNKurs funta szterlinga wobec kursu dolara amerykańskiego podczas poniedziałkowej sesji handlowej kontynuuje zejście. Para GBP/USD oscyluje w momencie pisania analizy wokół poziomu 1.21455 USD, wskazując na wyłamanie oraz przetestowani ważnej strefy oporu. To z klei nadal oznacza, że sentyment będzie spadkowy a dalsze zejścia mogą okazać się jedynie formalnością. Jeśli faktycznie w ten sposób miałaby się rozegrać dzisiejsza sesja, wówczas poziom docelowy znajdowałby się na pobliskim wsparciu cenowym, które para w ostatnich sesjach dość ciekawie testowała. Spójrzmy zatem na wykres H1 pary GBPUSD aby ocenić dalsze prawdopodobieństwo ruchu na parze. 


Kurs funta szterlinga nadal pod presją – para GBPUSD na wykresie H1

  • GBPUSD nadal odczuwa presję sprzedażową – czego rezultatem może być dalsze zejście pary,
  • Celem będą strefy 1.21050 USD – 1.20500 USD.

W tym momencie kurs funta szterlinga wobec kursu dolara amerykańskiego przebiła ważne wsparcie cenowe oraz później – przetestowała je od góry. To oznacza, że wsparcie, które jeszcze do niedawna utrzymywało parę GBPUSD przed dalszymi spadkami staje się układem wspierającym spadki. Jest to tak zwana zmiana zasad biegunów (ZZB), w której wsparcie staje się oporem. Ten układ oznacza, że najbliższym racjonalnym poziomem docelowym dla pary będzie wsparcie cenowe na strefie 1.21050 USD jako pierwszy cel (TP1) oraz dalszy poziom 1.20500 USD jako drugi profit dla pary (TP2).

Parę można będzie rozegrać na dwa sposoby – pierwszy w którym para przełamuje ostatni dołek, testujący jeszcze do niedawna linię trendu – wejście w pozycję S z celem opisanym poniżej i SL nie większym niż 10 pips. Drugi sposób to wyczekanie choć niewielkiej korekty jeszcze raz na stworzenie niższego szczytu niż ten widoczny na poniższym wykresie. W obu przypadkach prawdopodobieństwo wykonania scenariusza jest duże.

wykres Kurs funta GBPUSD H1 02.09.2019
Kurs funta GBPUSD H1 02.09.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here