Naga MarketsKurs funta (GBP) w ostatnim czasie znacznie osłabia się wobec reszty głównych walut światowych. W tym – wobec amerykańskiego dolara (USD), który spycha dodatkowo kurs pary GBPUSD poniżej linii trendu wzrostowego – zauważają analitycy niemieckiego banku Commerzbank. W tym momencie generuje to pierwsze mocniejsze sygnały spadkowe, które mogą rozpędzić się jeszcze kolejne 100 – 200 pipsów. Co dalej według analityków banku?


Kurs funta pod presją podażową, para atakuje linię trendu

Podczas wtorkowej sesji analitycy niemieckiego banku Commerzbank przyglądają się sytuacji brytyjskiej waluty wobec amerykańskiego dolara. Nie ulega wątpliwości, że para GBPUSD w ostatnim czasie przechodzi silniejsze spadki, od czasu, kiedy kurz po wyborach w Wielkiej Brytanii opadł.

Aktualnie, para GBPUSD znajduje się na cenie 1,29700 USD, co wskazuje, że linia trendu wzrostowego budowana przez wykres D1 od listopada ubiegłego roku została przełamana. To z kolei generuje dalsze sygnały spadkowe, z możliwością odwiedzenia poziomów najniższych od tego czasu.

wykres Kurs funta GBPUSD D1 14.01.2020
Kurs funta GBPUSD D1 14.01.2020

Zobacz również: Poranny przegląd rynków: Kolejne rekordy na Wall Street, S&P500 i Nasdaq najwyżej w historii

Jak wskazuje jedna z głównych analityków banku, Karen Jones – para GBPUSD posiada najbliższe poziomy warte uwagi na strefie 1.2908 USD oraz 1.2811 USD. To oznacza, że para ma przed sobą potencjał kolejnych 100 – 200 pipsów spadku, do poziomów podpartych średnią kroczącą (200 okresową) oraz ważnymi wsparciami intraday.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here