Naga MarketsBanknoty funta szterlinga (GBP) o nominale 5, 10 oraz 20MUFG Bank, jedna z wiodących japońskich firm finansowych przygląda się aktualnej sytuacji w Wielkiej Brytanii próbując oszacować potencjalnie kształtujący się kurs funta szterlinga na wyższych, niż dotychczas poziomach. Choć w ostatnim czasie funt szterling popadł w dość rozległą konsolidację, zaczyna ona być wybijana a kolejne cele – z uwzględnieniem analizy politycznej Wielkiej Brytanii – mogą sięgnąć nawet poziomów 1.35 USD – zauważa MUFG Bank.


Podczas środowej sesji handlowej japońska instytucja finansowa – MUFG Bank przygląda się sytuacji na rynku funta szterlinga. Ta w ostatnim czasie przebiegała pod znakiem konsolidacji, a wytworzone pasmo rozciągnięte było nawet 250 pipsów. W tym momencie konsolidacja zostaje przełamana, jednak poziomy, które instytucja wspomina w swojej nocie są nadal odległe.

Zobacz również: Poranny przegląd rynków: Wojna handlowa wraca na pierwszy plan, indeksy mocno w dół

W tym momencie zapleczem finta szterling jest lub będzie rozgrywka polityczna kraju. Jak wiadomo, najbliższa data, która spędza sen z powiem inwestorów walutowych to data 12 grudnia, podczas której dojdzie do wyborów w Wielkiej Brytanii. Jak podaje instytucja: “oczekujemy, że sondaże okażą się trafne, a Boris Johnson wygra większość, a następnie 31 stycznia 2020 roku Zjednoczone Królestwo opuści Unię Europejską zgodnie z harmonogramem“.

wykres Kurs funta GBPUSD D1 04.12.2019
Kurs funta GBPUSD D1 04.12.2019

Jeśli dojdzie do zwycięstwa torysów w grudniu, oczekiwać będzie można, że funt szterling dostanie kolejnego paliwa do wzrostów – w tym nawet osiągnięcia poziomów przekraczających strefy 1.32 – 1.33 USD. Jak wskazuje sama instytucja – 1.35 USD powinno zostać osiągnięte bez większych problemów. Może się okazać również, że posunięcie tego typu odbędzie się o wiele szybciej, niż można by zakładać.

Taki scenariusz oznaczałby dla pary GBPUSD potencjał kolejnych 450 pipsów wzrostów, a to przekładało by się na bardzo dużą zmienność. Jednak, jak zwraca uwagę MUFG Bank – istnieje następnie spore ryzyko cofnięcia się kursu, które mogłoby przypadać na połowę następnego roku. Z takim schematem inwestorzy walutowi muszą się liczyć.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here