Naga MarketsKurs funta (GBPUSD) ma niewiele miejsca na dalsze wzrosty - twierdzi WestpacW ciągu ostatnich tygodni kurs funta szterlinga (GBP) jest najbardziej obserwowaną walutą wśród koszyka najuważniejszych walut świata. Powodem takiego stanu rzeczy jest zmienność brytyjskiej waluty wobec zbliżających się wyborów w Wielkiej Brytanii. W tym momencie nadszedł już czas na finał – kiedy podczas czwartkowej sesji inwestorzy będą mogli się przekonać jakie zmiany zajdą na kursie funta bezpośrednio po wyborach. Duża część rynku uważa, że wzrosty są nieuniknione i powinny być raczej solidne. W opozycji do tego stoi jednak australijski bank Westpac, który uważa, że miejsce na dalsze wzrosty względem dolara amerykańskiego (GBPUSD) się kończy.


Podczas zbliżającej się “godziny zero” dla Wielkiej Brytanii – instytucje finansowe jak australijski bank Westpac przyglądają się sytuacji na funcie szterlingu, który jest tematem numer jeden wśród głównych par w ostatnim czasie. Analitycy banku wskazują, że mimo relatywnie silnych prognoz wielu instytucji dla dalszego kreowania się kursu funta wobec reszty par – Westpac uważa, że miejsce dla dalszych wzrostów pary kończy się.

Zobacz również: Poranny przegląd rynków: Sytuacja na rynku po wczorajszym FOMC, indeksy, złoto i euro w górę

“Sondaże sugerują, że premier Johnson zostanie przyjęty z możliwą do zrealizowania większością głosów, a tym samym, że ustawa o odstąpieniu od umowy (WAB) zostanie przyjęta zgodnie z jego intencją. To może i chwilowo wzmocni parę GBPUSD, jednak w dalszym ciągu widmo Brexitu ciąży nad kursem funta i będzie odczuwalne”.

wykres Kurs funta GBPUSD D1 12.12.2019
Kurs funta GBPUSD D1 12.12.2019

Według banku zatem wybory są już w kreujących się cenach, które w ciągu ostatnich dni nabierają tylko tempa. Nie będzie wielkiego zaskoczenia, jeśli rynek podbije jeszcze kilkadziesiąt pipsów – jednak finalnie, koniec tej tendencji może okazać się być bliższym, niż wydaje się inwestorom. Poziomy 1.33 USD będą kluczowe dla dalszego kreowania się ceny.

Może Cię zainteresować: Prognozy EBC: Pierwsze posiedzenie Lagarde bez zaskoczeń, a obniżka stóp dopiero w marcu? Kurs EURUSD – oceniają duże banki

Zdaje się zatem, że australijski bank staje w opozycji do większości rokowań rynkowych – sugerując, że zejście pary GBPUSD będzie przedmiotem obserwacji w ciągu najbliższych dni handlowych. Według analityków, celem po wyładowaniu już wzrostów będzie ponownie zejście poniżej strefy 1.31 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here