Kurs funta szterlinga dziś spada względem polskiego złotego co dobrze widoczne jest po wykresie H4. Para GBPPLN obecnie schodzi testować zakres wsparcia znajdujący się na poziomie 5,16 PLN, co będzie dla brytyjskiej waluty bardzo ważnym sprawdzianem siły na kolejne sesje. Inwestorzy handlujący na parze będą musieli w nowym tygodniu handlowym przyglądać się reakcjom pary oraz wyciągnąć odpowiednie wnioski w razie przerwania obecnej struktury. Spójrzmy zatem na wykres H4 aby ułatwić proces decyzyjny. 


Kurs brytyjskiego funta spada do najbliższego wsparcia – para GBPPLN na wykresie H4

  • Kurs brytyjskiej waluty wykazuje tendencje spadkowe podczas rozpoczynającego się tygodnia,
  • Możliwy będzie test zakresu wsparcia układu wzrostowego podczas kolejnych godzin,
  • Para GBPPLN tym samym potwierdzić lub zanegować może dalszą siłę strony popytowej,
  • Od testu może zależeć dalsza sekwencja pary z funtem szterlingiem.

Niedawno testowana strefa 5,23 PLN dla pary z funtem szterlingiem może być już tylko historią, jeśli kolejne godziny handlu wykażą dalszą słabość pary. W tym momencie zbliżająca się para GBPPLN do najbliższego wsparcia cenowego (5,16 PLN) może zweryfikować, czy strona popytowa jest nadal w stanie utrzymać sekwencję wzrostową na wykresie H1/H4. Zdaje się, że póki co rynek walczy – jednak do końca dnia jeszcze wiele może ulec zmianie. Inwestorzy podczas dzisiejszej sesji powinni bardziej skupić się na obserwacji reakcji pary, aniżeli samym handlu na niej.

W przypadku utrzymania wsparcia widocznego na załączonym poniżej wykresie – możliwe będzie wystosowanie kontry w okolice 5,22 PLN oraz kolejny test zakresu górnego ograniczenia. W przeciwnym razie, jeśli para wybije wsparcie cenowe – oczekiwać możemy dalsze spadki – z celem 5,09 PLN, który testowany był ostatnio pod koniec marca.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 06.04.2020
Kurs funta GBPPLN H4 06.04.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here