Kurs funta szterlinga we wtorek wobec kursu polskiego złotego powoli rośnie. Notowania pary GBPPLN oscylują w momencie pisania przeglądu wokół strefy 4,90 PLN, co oznacza kolejną próbę ataku górnych ograniczeń. Strefa oporu, do których zbliżyła się para z funtem brytyjskim jest istotną strefą, która może w błyskawiczny sposób otworzyć drogę do poziomów 5 PLN – jeśli tylko zostanie przełamana. Inwestorzy handlujący na złotówce powinni zatem przyglądać się dalszym reakcjom pary GBPPLN. Spójrzmy na wykres czterogodzinny pary.


Kurs funta szterlinga wyłamuje poziom 4,90 PLN – para GBPPLN na wykresie H1

  • Notowania funta szterlinga rosną – dając szansę na wyłamanie 4,90 PLN,
  • Utrzymanie się powyżej tego poziomu będzie dla pary GBPPLN sygnałem na dalsze wzrosty,
  • W tym momencie celem dla pary będzie zakres 5 PLN,
  • Para musi jednak przełamać opór D1 oraz utrzymać się powyżej niego.

Kolejna sesja handlowa na funcie szterlingu wobec kursu polskiego złotego przynosi – jeszcze – niewielkie wzrosty. Jednak para GBPPLN atakuje w momencie pisania przeglądu bardzo ważną strefę oporu, która oznaczana była z perspektywy interwału czasowego D1. Ważna strefa dla pary jeśli zostanie wybita – wówczas otworzyć powinna drogę do poziomów 5 PLN. Inwestorzy walutowi powinni zatem liczyć się z nagłą przeceną polskiego złotego oraz znacznym wzrostem funta szterlinga.

Para GBPPLN przekroczyła zakres ceny uśrednionej podczas dzisiejszej sesji – co oznacza wygenerowanie sygnału wzrostowego. Sygnał ten co prawda jeszcze nie jest potwierdzony – ponieważ potwierdzenia szukać trzeba będzie po ówczesnym wybiciu poziomu oporu oraz jego potwierdzeniu, jednak pierwsze sygnały wzrostowe pojawiają się na rynku. Zdaje się, że poziom 5 PLN za funta szterlinga wobec polskiego złotego powinien pojawić się błyskawicznie.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 21.01.2020
Kurs funta GBPPLN H4 21.01.2020

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here