Piątkowa sesja dla kursu funta szterlinga pozostaje dokładnie z takim samym nastawieniem, jak miało to miejsce podczas wczorajszego przeglądu pary. W tym momencie kurs GBPPLN oscyluje na poziomie 5,22 PLN a wcześniej para z funtem szterlingiem dociera do poziomu 5,2360 PLN pokazując dalszą chęć testów górnych ograniczeń. Dla inwestorów walutowych są to kluczowe poziomy, przy których co rusz pada pytanie: jak długo jeszcze waluta może rosnąć? Otóż, może. Spójrzmy na wykres H4 pary, aby ocenić krótkoterminowe szanse na ruch pary GBPPLN.


Kurs brytyjskiej waluty z szansą na kolejne podejścia – para GBPPLN na wykresie H4

  • Kurs funta pozostaje póki co przy poziomie 5,21 – 5,22 PLN,
  • Wcześniej testowany był zakres 5,23 PLN co świadczy tylko o dalszej presji pary,
  • GBPPLN dziś z szansą na utrzymanie ruchu oraz dalszy wzrost do poziomów 5,2360 PLN,
  • Inwestorzy muszą jednak reakcję przy dołku na poziomie 5,20 PLN.

Wszystko wskazuje na to, że para GBPPLN nadal utrzymywać będzie obecne zakresy – patrząc na interwał czasowy H4, który nadal wygląda pro-wzrostowo. Póki co rynek nie dostarcza żadnych sygnałów spadkowych. Co więcej, rynek raczej potwierdza, że dalsza presja popytowa jest zauważalna. Taki stan rzeczy może ulec zmianie oczywiście bardzo szybko, jeśli tylko dane na rynek funta okażą się o wiele gorsze, niż zakładają to prognozy – jednak póki co dalsze szanse na wzrosty są widoczne.

Dla układu H4 nie oczekuje się jakiś bardzo dużych zmienności – ale test zakresu 5,2360 PLN wydaje się być odpowiednim podczas piątkowej sesji handlowej. Rynek jest relatywnie wysoko, jednak nie oznacza to wcale, że nie może dalej podchodzić – zwłaszcza tak wąski zakres.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 03.04.2020
Kurs funta GBPPLN H4 03.04.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here