Kurs funta szterlinga podczas czwartkowej sesji sięga kolejnych wyższych poziomów względem polskiego złotego. Para GBPPLN w tym momencie oscyluje na poziomie 5,21 PLN a poranna presja wskazuje, że kolejne wyższe poziomy w ciągu kolejnych godzin handlowych mogą zostać osiągnięte. Jak widać po wykresie – sekwencja wzrostowa nabiera tempa i choć inwestorzy wyszukiwać mogliby korekty, to ta może przez kolejne dni być relatywnie płytka. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary GBPPLN aby ocenić dalszy ruch i szanse.


Kurs funta szterlinga rozpędza się we wzrostach – para GBPPLN na wykresie H4

  • Kurs funta dociera do poziomów dawno nie widzianych – 5,21 PLN,
  • Dalsze wzrosty na brytyjskiej walucie zdają się być formalnością,
  • Sekwencja nabiera tempa – inwestorzy muszą uważać z szukaniem kontry ruchu,
  • Dalsze cele dla pary GBPPLN to poziomy 5,32 PLN – 5,35 PLN.

Kurs funta szterlinga podczas kolejnej sesji tygodnia osiąga coraz to wyższe poziomy. W tym momencie patrząc na wykres H4 można zauważyć jak rynek wykonuje mocne impulsy i praktycznie nie cofa ruchu – nawet w ramach klasycznej korekty wzrostów. To świadczy tylko o presji popytowej, czego głównym powodem jest ciągle tracący polski złoty. Taka sytuacja zdaje się, że ma duże szanse utrzymywać się przez kolejne sesje.

Inwestorzy z technicznego punktu widzenia powinni obserwować dziś sesję w rejonach poziomu 5,18 PLN – 5,1850 PLN. Dziś może dojść do cofnięcia notowań właśnie do określonej strefy – gdzie jeśli dalsze spadki zostaną wyhamowane – powinien zostać wygenerowany kolejny sygnał zakupowy. Celem dla wykresu może okazać się zakres 5,32 PLN – 5,35 PLN, który po raz ostatni został testowany w 2016 roku. Wysokie poziomy jednak mogą utrzymać się – o czym warto pamiętać.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 02.04.2020
Kurs funta GBPPLN H4 02.04.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here