Kurs funta szterlinga nie zaskakuje inwestorów i rośnie do szacowanej strefy wobec polskiego złotego. Para GBPPLN w tym momencie przekroczyła zakres 5,028 PLN, który omawiany był podczas wczorajszego przeglądu brytyjskiej waluty. Obecnie zdaje się, że sentyment pozytywny powinien powoli wyhamowywać – dając parze GBPPLN szansę na wykonanie korekty stosownej do poprzednich wzrostów. Inwestorzy walutowi powinni zatem skupić się aktualnie na szukaniu kolejnego miejsca, skąd brytyjska waluta może wykonywać ruch wzrostowy. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary.


Kurs funta wypełnia strukturę wzrostową – para GBPPLN na wykresie H4

  • Para GBPPLN nadal atakuje górne ograniczenia,
  • Cel wyznaczany w poprzednim przeglądzie został osiągnięty,
  • Oczekuje się wyhamowania dalszych wzrostów w obecnych rejonach,
  • Korekta może dojść do poziomów 5,003 PLN.

Notowania funta szterlinga nie pozostawiają złudzeń – presja popytowa nadal jest utrzymywana względem kursu polskiego złotego na czwartkowej sesji handlowej. W tym momencie para osiąga planowane podczas wczorajszego przeglądu poziomy – w tym zakres 5,028 PLN. Inwestorzy walutowi powinni zatem powoli redukować pozycję długą przeciwko polskiemu złotemu oraz szukać miejsca, które para GBPPLN może odwiedzić podczas kolejnych sesji. Obecnie poziomem do korekty, który wyłania się na wykresie – z technicznego punktu widzenia – powinien być poziom pełnych 5 PLN za funta.

W takim razie, jeśli schemat ma zostać wypełniony wówczas para w okolicach pełnego poziomu powinna dokonać kolejnej re-akumulacji. Celem tego ruchu może być próba nadbicia strefy oporu wynikającej z interwału D1 – poziom 5,056 PLN. Potencjał zysku do ryzyka w tym setupie może okazać się dość dobry, ponieważ zakładając pełen poziom jako wsparcie, wówczas wygenerowane może być R:R na wysokości 5:1, zatem relatywnie wysokie.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 23.01.2020
Kurs funta GBPPLN H4 23.01.2020

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here