Kurs brytyjskiej waluty podczas piątkowej sesji handlowej dociera do zakresu oporu, od którego dotychczas para odbijała się już trzy razy. W tym momencie zatem para GBPPLN oscyluje wokół strefy 5,02 PLN co wskazuje na kolejny test strefy podaży. Kolejną sesję rynek nie może zdecydować się co dalej i ciężko w tym momencie przewidzieć z jaka jest szansa na dalsze wzrosty pary. Teoretycznie idąc za ciosem para powinna przetestować dziś zakres 5,06 PLN, jednak czy faktycznie do tego dojdzie? Spójrzmy na wykres H4 pary GBPPLN.


Kurs funta szterlinga nadal oscyluje wokół tych samych poziomów – para GBPPLN na wykresie H4

  • Kurs funta ponownie przy 5,02 PLN,
  • Oczekuje się cofnięcia notowań do 4,99 PLN – 4,98 PLN,
  • Wówczas oczekiwany będzie dalszy sygnał zakupowy dla pary GBPPLN.

Brytyjska waluta podczas piątkowej sesji po raz kolejny dociera dokładnie do tego samego zakresu, wokół którego waha się ona od kilku sesji. Mowa o oporze na poziomie 5,026 PLN, który testowany jest już trzecie raz – a szanse na przełamanie tego poziomu teoretycznie rosną za każdym razem, kiedy para GBPPLN dociera do tego zakresu. Teoretycznie, ponieważ jak widać po załączonym wykresie jest to ważna strefa podaży, która dotychczas za każdym razem uaktywniała się, kiedy tylko wykres zbliżył się do strefy.

Czy tym razem będzie inaczej – ciężko jednoznacznie powiedzieć. Faktem jest jednak, że inwestorzy handlujący na parze powinni skupić się na kolejnych godzinach, ponieważ jeśli rynek cofnie do poziomu 4,99 PLN – 4,98 PLN może to dać kolejny sygnał zakupowy. Może tym razem z sygnałem rynek wygeneruje stosowne podejście docierające do wyczekiwanego już zakresu 5,06 PLN oraz 5,10 PLN.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 27.03.2020
Kurs funta GBPPLN H4 27.03.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here