wielka brytania, funtNotowania pary walutowej GBP/PLN zdołały we wtorek przebić górny zakres formacji chorągiewki, jednak wczorajsza i dzisiejsza sesja sugeruje, iż wybicie mogło być fałszywe. Kurs pozostaje w wąskim zakresie konsolidacji w oczekiwaniu na większą jasność w kwestii zbliżających się wyborów powszechnych w Wielkiej Brytanii. Za jednego funta szterlinga w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić około 4,9480 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs funta w czwartek, 7 listopada 2019 roku.

  • Kurs funta osuwa się pod koniec tygodnia
  • GBP/PLN bez rozstrzygnięć
Para walutowa Kurs Nazwa
GBPPLN 4,9480 zł funt brytyjski

Kurs funta nieznacznie spada w czwartek

Kurs pary GBP/PLN odnotowuje spadek o – 0,17 procent do godziny 13:00 i znajduje się na górnym ograniczeniu formacji chorągiewki. Jeśli cena wejdzie z powrotem w zakres formacji będzie to oznaczało fałszywe wybicie, co powinno napędzić siłę sprzedających z celem na wsparcie 4,90. W przypadku jego przebicia kurs może się osunąć w rejon 4,80. Z drugiej strony jeśli kupujący zdołają kontynuować wtorkowy wzrost, wówczas może dojść do ataku psychologicznego poziomu 5,00.

Kurs funta do złotego w czwartek na interwale dziennym źródło tradingview.com 7 11 19
Kurs funta do złotego w czwartek na interwale dziennym źródło tradingview.com

BoE bez zmian w tym roku, zacznie obniżki w przyszłym?

W ocenie ekspertów z dużych banków w tym roku Bank Anglii pozostawi stopy procentowe bez zmian, jednak już w przyszłym roku wraz z przedłużającą się niepewnością związaną z Brexitem i wojną handlową, będzie zmuszony do aż dwóch obniżek stóp procentowych.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here