Kurs funta szterlinga podczas wtorkowej sesji handlowej po raz kolejny obniża swoje notowania względem kursu polskiego złotego. Para GBPPLN w tym momencie oscyluje wokół poziomu 4,93 PLN, co oznacza, że para znacznie zbliżyła się do pierwszego targetu docelowego dla planowanych spadków. Ledwie 8 pipsów dzieli kurs funta do wypełnienia struktury, dlatego też inwestorzy walutowi powinni traktować tę sferę jako zaliczoną, ponieważ para GBPPLN może odbić na klasyczną korektę ostatnich spadków. Spójrzmy na wykres dniowy pary, aby ocenić potencjalne dalsze ruchy.


Kurs funta ponownie spada – para GBPPLN na wykresie D1

  • Kurs funta spada, zgodnie z poprzednimi zapowiedziami,
  • Pierwszy cel dla funta wobec polskiego złotego zostaje praktycznie wypełniony,
  • Para GBPPLN ma przed sobą jeszcze ponad 70 pipsów spadków,
  • Wcześniej jednak inwestorzy mogą oczekiwać korekty ostatniego spadku,
  • Celem dla pary w całości powinna być strefa 4,85 PLN.

Druga sesja handlowa w tym tygodniu owocuje w kolejne spadki – kiedy wykres osuwa się kolejnych 15 pipsów od wczorajszego zamknięcia. Para GBPPLN w tym momencie oscyluje wokół poziomu 4,93 PLN, czyli strefy, która jest bardzo bliska pierwszemu targetowi dla spadków pary. Planowane spadki miały miejsce wcześniej, niż się tego początkowo można było spodziewać – jednak sam ruch nie wynika tyle z siły polskiego złotego, jak ze słabości funta szterlinga, który osłabiał się podczas minionych sesji wobec reszty walut światowych.

Inwestorzy walutowi powinni zatem zredukować już część pozycji krótkich na parze GBPPLN, ponieważ patrząc na parę z perspektywy interwału dziennego – istnieje spora szansa na możliwość wygenerowania podczas dzisiejszej sesji handlowej niewielkiej korekty. Do całkowitego targetu brakuje jednak walucie jeszcze 70 pipsów. Cel całkowity dla przypomnienia określony został na strefie 4,85 PLN, która jest w tym momencie jedną z najważniejszych stref dla wykresu dziennego.

wykres Kurs funta GBPPLN D1 14.01.2020
Kurs funta GBPPLN D1 14.01.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here