Kurs funta szterlinga podczas ostatniej sesji tygodnia, w piątek nadal utrzymuje się powyżej lokalnego wsparcia. Para GBPPLN oscyluje w momencie pisania analizy wokół poziomu 4.9690 PLN, wskazując na możliwość wykonywania dalszych korekt. Z perspektywy interwału H4 para ma szanse na dalsze podejścia, które szacowane były podczas poprzedniego przeglądu na poziomie 4.99 PLN. Spójrzmy na wykres H4 co zmieniło się od wczorajszego przeglądu.


Kurs funta utrzymuje się na wsparciu cenowym – para GBPPLN na wykresie H4

  • Kurs brytyjskiego funta broni się przed spadkami,
  • Notowania pary GBPPLN znajdują się na wsparciu, które jest istotne dla dalszych ruchów,
  • Najbliższe godziny powinny dać inwestorom dalsze sygnały,
  • Oczekuje się utrzymania strefy oraz korekty, jednak warto obserwować reakcję pary GBPPLN.

Kolejna sesja handlowa, kiedy funt brytyjski nadal opiera się przed dalszymi spadkami. Zdaje się, że utworzona strefa, w której obecnie waluta się znajduje nadal trzyma wykres i może stanowić strefę, która będzie dalej dla inwestorów wskazówką dla kolejnych sesji. Z uwagi na mocniejsze zejścia na parze GBPPLN ciężko powiedzieć, czy kontra do ostatnich spadków może być wysoka – jednak każdorazowe zejście do dolnych ograniczeń wytworzonego boxa i utrzymanie tego zakresu – może być traktowane jako miejsce do szukania sygnałów wzrostowych. Wówczas, jeśli rynek wygenerowałby z tego miejsca impuls wzrostowy – swoim zasięgiem może zaliczyć poziom 4.99 PLN – 5.02 PLN. Dopiero tam można będzie mówić o kolejnych zejściach pary GBPPLN.

W przypadku jednak, gdyby box widoczny na załączonym wykresie został wyłamany, oczekiwać można będzie powrotu do sentymentu spadkowego – a w tym też test zakresu ostatnich dołków. Są one ulokowane na strefie 4.90 PLN, co oznaczałoby potencjał dalszego spadku na poziomie kolejnych 5 – 6 groszy.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 06.03.2020
Kurs funta GBPPLN H4 06.03.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here