Ostatnia sesja tygodnia – piątek dla rynku funta szterlinga wobec polskiego złotego nadal pozostaje bardziej utrzymująca poziomy, niż wykonująca konkretny ruch. W tym momencie para GBPPLN oscyluje na strefie 5,17 PLN, gdzie waluta była również podczas wczorajszego przeglądu rynku. Na dziś nie oczekuje się dużych ruchów na rynku ze względu na zbliżające się święta – jednak inwestorzy skupić się powinni na 2-groszowej strefie. Szanse na większy ruch niż podany zakres zdają się mniej prawdopodobne. 


Kurs funta utrzymuje się w zakresie – para GBPPLN na wykresie H4

  • Kurs funta nadal konsoliduje się w bliskiej odległości od oporu H4/D1,
  • Para GBPPLN pozostaje zatem przy strefie 5,17 PLN,
  • Inwestorzy mogą spodziewać się dziś równie konsolidacyjnego dnia,
  • Strefa konsolidacji może być rozłożona na 2 grosze pomiędzy strefą 5,16 PLN a 5,18 PLN.

Kurs funta szterlinga popada w konsolidację w ważnym dla niego miejscu – lokalnym oporze, który z perspektywy interwału czasowego H4/D1 jest relatywnie istotny, ponieważ wskazuje, że rynek jest w stanie nadal wykazywać tendencje korekcyjne. Ostatnie dni stały pod znakiem wzrostów do momentu, kiedy funt szterling zeszedł z poziomu 5,24 PLN do poziomu 5,10 PLN. Wówczas na rynku utworzyła się tendencja korekcyjna, która nadal może być podtrzymana jeśli rynek nie wyjdzie powyżej zakresu 5,20 PLN utrzymując notowania powyżej tego poziomu.

W tym momencie widać zatem, że poziom 5,20 PLN jest istotnym oporem dla pary GBPPLN, ponieważ jego ponowne wybicie będzie generowało dalsze sygnały wzrostowe, gdzie para za kolejny cel może sobie wziąć strefę 5,25 PLN. Natomiast utrzymywanie się wykresu poniżej świadczy o słabości, która może wykorzystać zejście do testu zakresu wsparcia na strefie widocznej po wykresie – 5,09 PLN.

wykres Kurs funta GBPUSD H4 10.04.2020
Kurs funta GBPUSD H4 10.04.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here