Notowania pary walutowej GBP/PLN na początku tego tygodnia wzrosły dając nadzieje kupującym na ponowny atak psychologicznego poziomu oporu 5,00 zł. Tak się jednak nie stało, a wybicie z formacji chorągiewki okazało się fałszywe. Czy to oznacza, iż dojdzie w najbliższym czasie do testu wsparcia 4,90 zł? Za jednego funta szterlinga w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić około 4,9440 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs funta w piątek, 8 listopada 2019 roku.

  • Kurs funta bez rozstrzygnięć
  • GBP/PLN oczekuje na jasność w kwestii wyborów powszechnych
Para walutowa Kurs Nazwa
GBPPLN 4,9440 zł funt brytyjski

Kurs funta nieznacznie wzrasta pod koniec tygodnia

Kurs pary GBP/PLN odnotowuje lekki wzrost o 0,08 procent do godziny 10:00. Notowania pozostają w dalszym ciągu w wąskim zakresie konsolidacji 4,94 – 4,98 od trzech tygodni. Dopiero silne wybicie w którąś ze stron może doprowadzić do silniejszego impulsu. Wzrost powyżej poziomu 5,00 otworzyłby drogę do szczytu z maja 5,0444, skąd rozpoczął się ostatni impuls spadkowy, a także do tegorocznego maksimum 5,0747. Z drugiej strony dopiero spadek poniżej okrągłego poziomu wsparcia 4,90 wyhamowałby presję kupujących, co mogłoby oznaczać powrót do szerokiej konsolidacji.

Kurs funta do złotego w piątek na interwale dziennym źródło tradingview.com 8 11 19
Kurs funta do złotego w piątek na interwale dziennym źródło tradingview.com

Bank Anglii obniży stopy dwukrotnie w przyszłym roku?

W ocenie ekspertów z dużych banków, Bank Anglii nie zmieni swojego stanowiska w tym roku, jednak już w przyszłym pod wpływem presji Brexitu i wojny handlowej, które obciążają światowy wzrost gospodarczy, BoE może zdecydować się na aż dwie obniżki stóp.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here