Piątkowa sesja dla kursu funta szterlinga wobec polskiego złotego rozpoczyna się kolejnym oscylowaniem dokładnie wokół tych samych poziomów, co miało miejsce przez większość czasu w ostatnich dwóch tygodniach. Para GBPPLN dociera do 5,20 PLN i wyhamowuje swój wzrost powyżej kolejnego oporu intraday. Nic w tym dziwnego – para powoli przyzwyczaja inwestorów do tego typu zawężonego ruchu. Podczas dzisiejszej sesji oczekiwane jest jednak podejście do 5,2250 PLN. Czy para sprosta wyzwaniu?


Kurs funta szterlinga w piątek

  • Kurs funta szterlinga dociera do poziomów z przed tygodnia – nadal pozostając w konsolidacji
  • Para GBPPLN ma dziś szansę podejść jeszcze do poziomu 5,2250 PLN
  • Inwestorzy jednak muszą uzbroić się w cierpliwość w kwestii wygenerowania takiego podejścia
  • Rynek przekroczył zakres średniej kroczącej dając sygnały wzrostowe

Wczesne godziny piątkowej sesji handlowej na funcie szterlingu wobec polskiego złotego pokazują, że para znajduje się dokładnie w tym samym przedziale, w którym widzieliśmy parę jeszcze przed tygodniem. W tym momencie nadal nic więcej powiedzieć się nie da – ponieważ para jedyne dociera do górnych ograniczeń obecnego pasma. Zdaje się, że podczas dzisiejszej sesji w kwestii handlu intraday jest spora szansa na dotarcie i przetestowanie poziomu 5,2250 PLN co oznaczałoby podejście jeszcze 2,5 gorsza na parze.

Inwestorzy chcący rozegrać tego typu scenariusz muszą jednak uważać na dołek z poziomu 5,19 PLN. Nie może on zostać przełamany jest para faktycznie chce dalej utrzymać sygnał wzrostowy – wygenerowany zaraz po tym, jak funt ponownie znalazł się powyżej zakresu ceny uśrednionej. To oczywiście oznacza, że wcześniejszy opór – widoczny na załączonym poniżej wykresie – jest dla pary GBPPLN układem wspierającym wzrosty.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 24.04.2020
Kurs funta GBPPLN H4 24.04.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here