Naga MarketsKurs funta do jena (GBPJPY) poruszał się w tym miesiącu, w zakresie kanału spadkowego widocznego na wykresie 4-godzinnym poniżej. Sytuacja uległa jednak zmianie podczas wczorajszej sesji, kiedy pojawił się silny popyt i zniósł cały spadek od szczytu kanału.

Umocnienie funta miało miejsce po spotkaniu przywódców Wielkiej Brytanii i Irlandii, którzy oświadczyli, że widzą drogę do osiągnięcia potencjalnej umowy. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson i premier Irlandii Leo Varadkar, który ma ogromny wpływ na stanowisko reszty Unii Europejskiej ws. Brexitu powiedział dyskutowali w północno-zachodniej Anglii.  Varadkar powiedział, że wierzy, iż porozumienie jest możliwe do 31 października i wezwał negocjatorów do wznowienia rozmów w Brukseli.

Główny negocjator UE, Michel Barnier, spotka się z sekretarzem Wielkiej Brytanii Brexitem Steve’em Barclayem, aby podsumować postępy i rozpocząć planowanie potencjalnego wyjścia w Brukseli w piątek rano.

Kurs funta testuje krótkoterminowy opór

W drodze na północ, kurs funta pokonał najpierw górne ograniczenie formacji kanału, następnie opór horyzontalny przy 132,45 oraz 133,34. Zwyżka na GBPJPY zatrzymała przy 134,53, gdzie swój początek miał kanał spadkowy.

Obecnie przełamane poziomy oporu mogą stanowić wsparcie, o ile pojawi się korekta. Pokonanie 134,53 otwierałoby drogę do wrześniowych maksimów w okolicach 135,65.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Kurs funta do jena (GBPJPY) - wykres 4-godzinny - 11 października 2019
Kurs funta do jena (GBPJPY) – wykres 4-godzinny – 11 października 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here