Kurs funta po przerwie majowej. Notowania GBPPLNKurs funta szterlinga podczas piątkowej sesji handlowej wobec japońskiego jena nadal broni wsparcia cenowego. Para GBPJPY znajduje się przy poziomie 131,650 JPY i zdaje się, że wsparcie w tym momencie ma szanse zostać wybronione. Chociaż ostatnie dni sprawiły, że japoński jen zyskał do większości światowych walut – to odbicie funta obecnie ma spore szanse nawet na atak kolejnej strefy oporu. Wyrysowane strefy dotychczas miały poparcie w późniejszych ruchach pary – kiedy wykres zdawał się respektować zaznaczone poziomy, dlatego nadal na ich podstawie można określać kolejne cele pary. Spójrzmy zatem na wykres H1 pary GBPJPY aby ocenić dalszy potencjał ruchów. 


Kurs funta szterlinga z szansą umocnienia – para GBPJPY na wykresie H1

  • Funt szterling wobec japońskiego jena nadal trwa w układzie korekcyjnym,
  • Oczekuje się w niedługim czasie powrotu do zrostów funta wobec reszty par,
  • Celem całościowym dla pary GBPJPY mógłby być poziom 133,300 JPY,
  • Wcześniej jednak oczekiwane byłoby wytworzenie pierwszej sekwencji wzrostowej.

W ciągu ostatnich dwóch tygodnia para GBPJPY rozpoczęła wykonywanie korekty ostatnich wzrostów. Faktycznie, do tego momentu blisko 930 pipsowy wzrost pary nie miał odpowiedniej korekty, która dałaby szansę na kolejne dołączanie do wzmacniającego się kursu funta szterlinga. Ostatnie dni jednak sprawiają, że ta sięga blisko 430 pipsów, czyli niemal połowy tego, co para wykonała odbijając i sięgając maksymalnie strefy 135,800 JPY. W tym momencie można powoli rozglądać się za pierwszą zmianą obecnej tendencji spadkowej i szukać odpowiedniego miejsca oraz reakcji do kolejnych kontr obozu byków na wykresie.

Aby móc dołączyć do scenariusza wzrostowego – kurs funta szterlinga wobec kursu japońskiego jena musiałby stworzyć pierwszą sekwencję wzrostową – która dotychczas jeszcze od czasu korekty się nie pojawiła. Takim układem mógłby być scenariusz podejścia pod strefę 132,340 JPY oraz nieznaczne cofnięcie, nie wybijające dołków. Oznaczone to zostało na poniższym wykresie – wraz z oczekiwaną reakcją. Celem dla pary wówczas mógłby się okazać poziom 133,300 JPY.

wykres Kurs funta GBPJPY H1 04.10.2019
Kurs funta GBPJPY H1 04.10.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here