Banknot 20 funtówPomimo bardzo dużej zmienności na funcie w ubiegłym tygodniu, cena w piątek nie odbiega w znaczący sposób od poniedziałkowego otwarcia. Wahania były duże, niemniej na koniec tygodnia polski złoty stracił jedynie 0,03% w stosunku do funta brytyjskiego. W piątek na zamknięciu sesji za jednego funta brytyjskiego trzeba było płacić 5,0486 zł.


Sytuacja na wszystkich parach z funtem brytyjskim jest cały czas napięta. W ostatni czwartek Izba Gmin opowiedziała się za odsunięciem Brexitu w czasie o co najmniej 3 miesiące. Za przedłużeniem wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej opowiedział się także szef Rady Europejskiej – Donald Tusk. Wszystko wskazuje więc na to, że termin zostanie przełożony i nie grozi nam twardy Brexit. Być może wcale nie dojdzie do Brexitu? Zobaczymy jak wygląda sytuacja techniczna na parze GBP/PLN. Ile będzie kosztował funt w najbliższym tygodniu?

Zobacz także: Kurs dolara zyskuje dzięki Brexitowi. Zamieszanie na funcie (GBP)

Kurs funta utrzymuje się powyżej poziomu 5 zł

Patrząc technicznie na wykres funta do polskiego złotego, kluczową barierą pozostaje strefa przy 4,98 zł. Dopóki cena znajduje się powyżej, niewykluczone są dalsze wzrosty. Dopiero zejście poniżej strefy zaznaczonej kolorem zielonym, będzie świadczyło o chęci wykonania większej korekty spadkowej.

Kurs funta do złotego
Jeżeli chodzi o szerokie ujęcie czasowe – interwał W1, to nie wygląda to dobrze dla polskiego złotego. Jeżeli kurs GBP/PLN będzie się utrzymywał powyżej wspomnianego poziomu 4,98 zł, to niewykluczone są dalsze wzrosty. Wybicie poziomu 4,98 zł, świadczy bowiem o wyjściu z kilkunasto miesięcznej konsolidacji. Jeżeli miałby pojawić się impuls wzrostowy, to jego zasięg można by porównywać z ostatnim ruchem wzrostowym, wtedy celem byłby nawet poziom 5,32 zł.

Kurs funta do złotego

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here