Kurs funta (GBP) zamyka tydzień powyżej 5 zł, dolar (USD) pod kreską, a frank (CHF) i euro (EUR) na plusie
Pary walutowe z polskim złotym PLN

Ostatni tydzień zakończył się nie najlepiej w wykonaniu polskiego złotego. Nasza krajowa waluta umocniła się tylko nieznacznie w ujęciu do dolara, z kolei osłabiła się do euro, funta i franka. Kurs brytyjskiej waluty zamknął się pierwszy raz od dłuższego czasu powyżej psychologicznej bariery 5 zł. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty zamyka tydzień pod kreską do GBP, CHF i ERU
  • Kurs GBP/PLN kończy powyżej poziomu 5 zł
  • Dolar amerykański traci do złotego
  • Frank szwajcarski wybija opór przy 4,20 zł
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8504 zł 25.10.2020, godzina 10:00
Kurs euro EURPLN 4,5672 zł 25.10.2020, godzina 10:00
Kurs funta GBPPLN 5,0221 zł 25.10.2020, godzina 10:00
Kurs franka CHFPLN 4,2584 zł 25.10.2020, godzina 10:00

Kurs funta GBP/PLN kończy tydzień powyżej poziomu 5 zł

Kurs funta brytyjskiego do polskiego złotego zamknął ubiegły tydzień powyżej psychologicznej bariery 5 zł. Miejsce to było wyraźnie bronione, jednak ostatecznie notowania zdołały je przeforsować, przez co droga do większej zwyżki została otwarta.

Jeśli obecny sentyment utrzyma się po weekendzie, niewykluczone, że w średnim terminie czekają nas wzrosty nawet w okolice 5,1560 zł, gdzie znajduje się kolejna zapora podażowa. Pomimo wyraźnego górnego cienia na ostatniej świecy W1, aktualnie tak długo jak notowania znajdują się powyżej poziom 5 zł, obowiązuje scenariusz wzrostowy.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs dolara USD/PLN odbija od oporu przy 3,89 zł

Spójrzmy na sytuację techniczną na kursie dolara do złotego. W ubiegłym tygodniu nasza waluta zdołała nieznacznie umocnił się do amerykańskiej. Patrząc na wykres D1, sprzedający ponownie uaktywnili się na wysokości oporu przy 3,89 zł, o którym pisaliśmy tydzień temu.

Dopiero w momencie pokonania tego miejsca mogą nas czekać wzrosty w kierunku okrągłego poziomu 4 zł. W przeciwnym razie, dopóki notowania utrzymują się poniżej, można oczekiwać cofnięcia i kolejnego testu wsparcia przy 3,79 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego ma problem z oporem przy 4,5780 zł

Kurs euro nieznacznie umocnił się do złotego ostatnich kilku dniach. Niemniej patrząc technicznie na interwał D1, widać, że notowania mają wyraźny problem z wybiciem górą strefy oporowej przy 4,5750 zł. Jeżeli po weekendzie dojdzie do wybicia górą, droga w kierunku marcowych szczytów zostanie otwarta. W przeciwnym razie, odbicie się w tym miejscu może prowadzić do ponownego testu wsparcia przy 4,50 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN zaatakuje opór przy 4,33 zł?

Jeśli chodzi z kolei o sytuację techniczną na parze walutowej CHFPLN, możemy obserwować kontynuację wzrostów. Dwa tygodnie temu został wybity opór przy poziomie 4,20 zł, a w ostatnich dniach wzrosty były kontynuowane.

Pokonanie wspominanego poziomu 4,20 zł, zgodnie z klasycznymi założeniami AT otworzyło drogę do dalszej zwyżki w kierunku maksimów z marca. Wcześniej sprzedający mogą się pojawić również na wysokości poziomu 4,33 zł.

Z kolei jeśli chodzi o scenariusz spadkowy, ten może mieć miejsce dopiero w momencie powrotu poniżej poziomu 4,20 zł. Wtedy też kolejnym wsparciem będzie linia poprowadzona po ostatnich minimach.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here