Kurs funta (GBP) zamyka tydzień poniżej poziomu 5 zł. Dolar (USD), euro (EUR) i frank (CHF) również pod kreską do złotego (PLN)
Pary walutowe z polskim złotym PLN

Ostatni tydzień zakończył się bardzo dobrze dla polskiego złotego. Złotówka umocniła się wyraźnie do dolara, euro, funta i franka. Kurs funta GBP/PLN znalazł się poniżej okrągłego poziomu 5 zł. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Forex Club
  • Polski złoty kończy tydzień na plusie względem USD, GBP, CHF i EUR
  • Kurs GBP/PLN cofa poniżej poziomu 5 zł
  • Euro wymazuje wzrosty z ostatnich dwóch tygodni
  • Frank szwajcarski testuje kluczowe wsparcie przy 4,20 zł
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7898 zł 07.11.2020, godzina 10:00
Kurs euro EURPLN 4,5020 zł 07.11.2020, godzina 10:00
Kurs funta GBPPLN 4,9843 zł 07.11.2020, godzina 10:00
Kurs franka CHFPLN 4,2116 zł 07.11.2020, godzina 10:00

Kurs funta brytyjskiego GBP/PLN wraca poniżej poziomu 5 zł

Kurs funta brytyjskiego do polskiego złotego zamknął ubiegły tydzień na sporej stracie. Notowania GBP/PLN wróciły poniżej psychologicznej bariery 5 zł, co może zapowiadać głębsze cofnięcie na początku nowego tygodnia. Niemniej należy pamiętać, że pomimo sporego wyhamowania, główna tendencja pozostaje wzrostowa, dlatego też aby kierunek spadkowy został potwierdzony, musi dojść do wybicia lokalnego układu 1:1, który jest widoczny na poniższym wykresie.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs dolara USD/PLN wybija dołem?

Na kursie dolara do złotego także utrzymywał się w tym tygodniu sentyment spadkowy. Nasza waluta wyraźnie umocniła się do amerykańskiej. Patrząc na wykres D1, doszło do pokonania wsparcia wynikającego z linii trendu, oraz układu 1:1, co przemawia za dalszą przeceną po weekendzie.

Jedynym wsparciem, na które należy aktualnie zwrócić uwagę – jest strefa przy poziomie 3,77 zł. Wydaje się, że jest to ostatnia deska ratunku dla kupujących. Jej przełamanie otwiera drogę do większej przeceny.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego zbliża się do wsparcia wynikającegogeometrii

Tydzień temu kurs euro znalazł się w na poziomach nie widzianych od 2009 roku! Niemniej notowania bardzo szybko zawróciły i rozpoczęły się dynamiczne spadki. Patrząc na interwał dzienny, kurs zbliża się do kluczowego wsparcia, które wynika z dolnego ograniczenia układu 1:1 (4,4960 zł).

Miejsce to jest także potwierdzone przez wcześniejsze reakcje cenowe. Jeżeli dojdzie tu do odbicia, niewykluczone jest wygenerowanie kolejnej fali wzrostowej. Z kolei w przypadku zanegowania układu, większa przecena może mieć miejsce.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN testuje ważne wsparcie

Jeśli chodzi z kolei o sytuację techniczną na parze walutowej CHFPLN, możemy obserwować wyraźny odwrót po ostatnich silnych wzrostach. Notowania nie były w stanie wybić oporu przy poziomie 4,33 zł, skąd rozpoczęło się dynamiczne cofnięcie.

Pomimo, że główny trend pozostaje wzrostowy, tak dynamika spadków może przemawiać za głębszym cofnięciem. Niemniej aby doszło do większej korekty, musi dojść do wybicia strefy wsparcia przy 4,20 zł, która na ten moment jest kluczowa. W przypadku jej pokonania, kolejne wsparcie wynika z linii poprowadzonej po ostatnich dołkach.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1
Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here