Naga MarketsKurs funta GBP z szansą na wzrost. CAD zyska wraz z cenami ropy naftowej, uważa MUFGDerek Halpenny z MUFG w dziennym spojrzeniu na rynki przygląda się dziś GBP i CAD. Kurs funta wspierany jest pozytywnie zaskakującymi danymi dot. sprzedaży detalicznej, która w kwietniu wzrosła dwukrotnie bardziej niż oczekiwano. Z kolei kurs dolara kanadyjskiego może zyskiwać z uwagi na pozytywne prognozy dotyczące cen ropy naftowej.

Szansa na impet wzrostowy dla funta

Najnowsze dane z Wielkiej Brytanii wskazują, że sprzedaż detaliczna w kwietniu wzrosła o 9,2 proc. w ujęciu miesięcznym. Podwójnie przekroczone zostały zatem prognozy rynkowe, wskazuje MUFG. Analityk podkreśla jednocześnie trudno w prognozowaniu danych gospodarczych, które widać w tym bezprecedensowym czasie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dane dotyczące retail sales są istotne dla Banku Anglii (BoE), który ma nieco ostrożny pogląd na ilość oszczędności, które konsumenci w Wielkiej Brytanii ostatecznie wydaj. Wczesne wskazania pokazują, że BoE może przyjąć zbyt ostrożne założenie.

MUFG wskazuje na perspektywę wzrostu rentowności brytyjskich obligacji, które zaczną podnosić oczekiwania bardziej jastrzębiej retoryki BoE. To z kolei zapewniłoby dalszy impet wzrostowy dla funta szterlinga.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Raport Banku Kanady i wzrost cen ropy naftowej

Bank Kanady (BoC) opublikował w czwartek Doroczny Przegląd Stabilności Finansowej, gdzie wskazuje na rozwój rynku mieszkaniowego. MUFG zwraca natomiast uwagę na ryzyka związane z agresywnym luzowaniem polityki monetarnej i fiskalnej.

Według MUFG, wzrost ryzyka inflacyjnego i niesprzyjających warunków pieniężnych to czynniki, które w coraz większym stopniu koncentrują się na tym, że w nadchodzących miesiącach wiele banków centralnych zacznie zmieniać swoje wytyczne dot. polityki monetarnej.

Halpenny zwraca ponadto uwagę na potencjał wybicia notowań pary walutowej USD/CAD w dół pod 1,20 USD ze względu na rosnące oczekiwania dot. cen ropy naftowej.

invest

— W oparciu o krajowe wyceny ropy naftowej (Canada Select), para walutowa USD/CAD przekroczyła zakładaną wartość godziwą. Nadal jednak  zachowujemy optymistyczny pogląd na prognozy dotyczące cen ropy naftowej, a zatem potencjał krótkoterminowego wybicia na USD/CAD poniżej poziomu z 1,20 pozostaje realistyczny – wskazuje MUFG.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs alior | kurs comarch | pzu notowania | rekomendacje gpw | sp500 | notowania amrest | notowania lpp |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here