Naga Markets



moneta funtowa na wykresieNotowania brytyjskiej waluty w tym momencie pokonują wszystkich głównych konkurentów na rynku Forex w związku z rosnącymi szansami na to, że data Brexitu zostanie opóźniona. Część inwestorów instytucjonalnych jest jednak zdania, że nadszedł czas na wycofanie się z długich pozycji i zamknięcie zakładów na dalsze wzrosty GBP.


Czas na „handlowanie ceną, nie informacjami” – kurs funta zacznie spadać?

Zdaniem Chrisa Jeffery’ego, stratega Legal and General Investment Management, instytucji zarządzającej setkami miliardów dolarów, nadszedł czas na zaprzestanie handlu na informacjach, a skupienie się na cenie: „Nadal pozycjonujemy się w oczekiwaniu na pozytywne wieści dotyczące Brexitu, zmniejszamy jednak ekspozycję w porównaniu do wcześniejszych sesji. Nadszedł czas na realizację przynajmniej części zysków:”

kurs funta 27 lutego 2019
Kurs funta we wtorek rósł najsilniej od początku roku i testował maksima z połowy września 2018 roku. Ostatni raz kontakt z poziomem doprowadził do deprecjacji GBP/USD o 7%, spychając notowania na wielomiesięczne minima. Źródło: Tradingview.com

Od początku 2019 roku kurs funta zyskuje do głównych konkurentów – euro oraz dolara – około 4%, powracając we wtorek nad poziomem 1,32. Ruch wzrostowy był reakcją na słowa premier Theresy May, która zaoferowała parlamentarzystom możliwość opóźnienia Brexitu jeżeli w przeciągu najbliższych kilku tygodni nie uda się osiągnąć porozumienia. Zdaniem Mizuho International, dalsze umocnienie GBP może być wyraźnie ograniczone, gdyż pozytywne scenariusze zostały już uwzględnione w cenie.

„Dwie alternatywy, które posiada Theresa May nie podobają się części parlamentarzystów – pierwsza z nich to brak porozumienia, druga to trzymiesięczne opóźnienie Brexitu. W tym samym czasie Bank Anglii nie widzi szans na osiągnięcie porozumienia i oferuje bankom dostęp do dodatkowej płynności w okolicach daty wyjściowej 29 marca” – komentuje Peter Chatwell z Mizuho.

Wydłużenie Artykułu 50 jedynie opóźni w czasie ryzyko braku porozumienia i twardego Brexitu. Kurs funta szterlinga może zdaniem Mizuho wzrosnąć do 1,33 w stosunku do dolara, ostatecznie powinien przesuwać się jednak zdecydowanie poniżej swoich wartości fundamentalnych wyceniając narastające obawy wobec Brexitu i jego destrukcyjnego wpływu na lokalną gospodarkę.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here