Naga Markets webinar


Brytyjczyk z portmonetkąBrytyjski bank uniwersalny National Westminster uważa, iż funt szterling może ponownie powrócić w okolice tegorocznego szczytu. Oznaczałoby to, że para GBP/USD może dotrzeć do poziomu 1.43, jeśli niepewność związana z Brexitem zostanie usunięta. Analitycy NatWest Markets uważają, iż długoterminowi inwestorzy zagraniczni czekają, aby skupić aktywa z Wielkiej Brytanii po bardzo atrakcyjnej cenie.


Funt tani i atrakcyjny dla inwestorów

Funt szterling jest silnie niedoszacowany w stosunku do większości walut grupy G10 pod względem parytetu siły nabywczej wg. standardów OECD. Odkąd Wielka Brytania zagłosowała za opuszczeniem Unii Europejskiej w czerwcu 2016 r. wartość funta brytyjskiego spadła o 14 procent w stosunku do dolara, 13 procent w stosunku do euro i 8 procent w stosunku do japońskiego jena.

– Istnieje wiele stłumionego popytu wśród banków centralnych i państwowych funduszy w stosunku do funta, ponieważ jest płynny, oferuje dodatnie stopy zwrotu i ma atrakcyjną wycenę. Ponadto Wielka Brytania jest jedną z niewielu największych gospodarek, które z zadowoleniem przyjmują inwestycje zagraniczne na dużą skalę – powiedział Mansoor Mohi-uddin, szef strategii walutowej w NatWest.

Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

GBP/USD ma szanse dotrzeć do poziomu 1.43 pod jednym warunkiem...

Zobacz również: BNZ: NZD/USD silnie wykupiony

Jednak wszelkie rozjaśnienia i nowe fakty dotyczące Brexitu pozostają w tym momencie nieuchwytne. Podczas gdy premier Wielkiej Brytanii Theresa May uzyskała wstępną „umowę rozwodową” z UE, wywołało to liczne protesty i dymisje w rządzie. Odrzucenie porozumienia przez Parlament może ponownie stworzyć ryzyko tj. Brexit bez umowy, wcześniejsze wybory czy nawet drugie referendum.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here