Naga MarketsBrytyjczyk z portmonetkąBrytyjski bank uniwersalny National Westminster uważa, iż funt szterling może ponownie powrócić w okolice tegorocznego szczytu. Oznaczałoby to, że para GBP/USD może dotrzeć do poziomu 1.43, jeśli niepewność związana z Brexitem zostanie usunięta. Analitycy NatWest Markets uważają, iż długoterminowi inwestorzy zagraniczni czekają, aby skupić aktywa z Wielkiej Brytanii po bardzo atrakcyjnej cenie.


Funt tani i atrakcyjny dla inwestorów

Funt szterling jest silnie niedoszacowany w stosunku do większości walut grupy G10 pod względem parytetu siły nabywczej wg. standardów OECD. Odkąd Wielka Brytania zagłosowała za opuszczeniem Unii Europejskiej w czerwcu 2016 r. wartość funta brytyjskiego spadła o 14 procent w stosunku do dolara, 13 procent w stosunku do euro i 8 procent w stosunku do japońskiego jena.

– Istnieje wiele stłumionego popytu wśród banków centralnych i państwowych funduszy w stosunku do funta, ponieważ jest płynny, oferuje dodatnie stopy zwrotu i ma atrakcyjną wycenę. Ponadto Wielka Brytania jest jedną z niewielu największych gospodarek, które z zadowoleniem przyjmują inwestycje zagraniczne na dużą skalę – powiedział Mansoor Mohi-uddin, szef strategii walutowej w NatWest.

Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

GBP/USD ma szanse dotrzeć do poziomu 1.43 pod jednym warunkiem...

Zobacz również: BNZ: NZD/USD silnie wykupiony

Jednak wszelkie rozjaśnienia i nowe fakty dotyczące Brexitu pozostają w tym momencie nieuchwytne. Podczas gdy premier Wielkiej Brytanii Theresa May uzyskała wstępną „umowę rozwodową” z UE, wywołało to liczne protesty i dymisje w rządzie. Odrzucenie porozumienia przez Parlament może ponownie stworzyć ryzyko tj. Brexit bez umowy, wcześniejsze wybory czy nawet drugie referendum.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułHandel na wybicie zwykle prowadzi do stratnych transakcji – Nial Fuller
Następny artykułBlok po 22 – 28 listopada 2018: EUR/AUD, GBP/JPY
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here