Naga MarketsBrexit kurs funtaKurs funta jest coraz bardziej wrażliwy na sondaże dotyczące wyborów w Wielkiej Brytanii. Przypomnijmy, że odbędą się one już w czwartek (jutro) i już tego samego dnia powinniśmy poznać wstępne wyniki. Jutrzejszy dzień zapowiada się więc bardzo ciekawie dla funta brytyjskiego. Kto wygra wybory?


Kurs funta traci po kolejnym sondażu

Wczoraj poznaliśmy kolejny sondaż sporządzony przez YouGov, który pokazał nieznaczny spadek poparcia Partii Konserwatywnej. Co prawda w dalszym ciągu jest ona zdecydowanym liderem, niemniej sondaże wcale nie muszą odzwierciedlać rzeczywistych wyników. Jednak na razie przewaga Borisa Johnsona jest jeszcze “bezpieczna”. Jak pokazuje historia, uzyskanie 40% głosów i przewagi powyżej 10 punktów procentowych powinna wystarczyć aby Patria otrzymała większość w Izbie Gmin. Czy tak się stanie? Zobaczmy w czwartek.

“Ogólnie rzecz biorąc, uważamy, że rynki poszły nieco za daleko wycenie solidnej większości torysowskiej”, powiedział Mark Dowding, dyrektor ds. inwestycji w BlueBay Asset Management, który w tym tygodniu zamknął długą pozycję w funcie w stosunku do euro. “Te wybory pozostają dość nieprzewidywalne i chociaż uzyskanie większości przez Johnsona wydaje się najbardziej prawdopodobnym rezultatem, nie można wykluczyć negatywnej niespodzianki w czwartek wieczorem”.

“Niewielka przewaga Partii Konserwatywnej prawdopodobnie pozwoliłaby dojść do porozumienia w sprawie Brexitu, ale premier może nie mieć swobody politycznej, by przedłużyć okres przejściowy” – napisał Andrew Wishart, z Capital Economic. “W takim przypadku perspektywa nieosiągnięcia porozumienia w 2020 r. pociągnęłaby za sobą spadek wartości funta”.

Sytuacja techniczna na GBPUSD

Pomimo, że właściwie przez większość wczorajszej sesji kurs funta zyskał do dolara, tak w godzinach wieczornym sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Po tym jak GBPUSD wyszedł na najwyższe poziomy od 8 miesięcy, mogliśmy obserwować dynamiczny spadek na ponad 100 pipsów. Ruch jest co prawda korygowany podczas dzisiejszej sesji, niemniej na interwale D1 pojawił się pro spadkowy sygnał świecowy – spadająca gwiazda. Analiza techniczna wskazuje więc na możliwość wykonania korekty spadkowej. Niemniej jeżeli dzisiejszy sygnał zostanie zanegowany i strefa oporowa przy 1,3150 zostanie pokonana – może rozpocząć się ruch w kierunku kolejnej bariery podażowej przy 1,3320. Pamiętajmy też, że analiza techniczna nie musi odzwierciedlać jutrzejszych wyborów w Wielkiej Brytanii, dlatego należy zachować szczególną ostrożność.

Wykres GBPUSD
GBPUSD interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here