Naga MarketsPodczas wtorkowej sesji poznaliśmy paczkę danych makroekonomicznych z Wielkiej Brytanii. Był to między innymi wskaźnik PKB, który jest publikowany przez Office for National Statistics (urząd statystyczny Wielkiej Brytanii). Niemniej zmienność na kursie funta jest stosunkowo niska, widać, że inwestorzy wyczekują na ważniejsze wydarzenie – wybory parlamentarne, które odbędą się już w czwartek.


Z raportu Office for National Statistics (ONS) wynika, że Produkt Krajowy Brutto (PKB) Zjednoczonego Królestwa nie pokazał wzrostu w okresie trzymiesięcznym, od sierpnia do października 2019 roku (dynamika na poziomie 0,0% k/k). Jest to nieznacznie pozytywny odczyt, ponieważ spodziewano się spadku 0,2% k/k (poprzednio 0,3% k/k).

Źródło: ons.gov.uk

O tej samej porze (10:30) opublikowane zostały także dane odnośnie produkcji przemysłowej. W ujęciu miesięcznym zaskoczyła ona negatywnie. W październiku wzrosty wyniosły 0,1% m/m, podczas gdy spodziewano się wyniku na poziomie +0,2% m/m. Widać jednak odbicie, ponieważ poprzednio było to -0,3%.

Zobacz także: Szanse na wzrosty GBP rosną tuż przed wyborami

Sytuacja na kursie funta do dolara

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD można było zauważyć niewielki spadek mający miejsce tuż przed publikacją danych z Wielkiej Brytanii. Niemniej ruch w dół na kilkanaście pipsów został szybko odrobiony tuż po godzinie 10:30. Zmienność nie jest jednak, duża. Widać, że rynek wyczekuje na czwartkowe wybory parlamentarne.

Wykres GPBUSD
GBPUSD interwał H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here