Naga MarketsKurs funta po danych PMIPunktualnie o godzinie 10:30 poznaliśmy listopadowe rezultaty wskaźnika PMI budowlanego dla UK. Jak wynika z publikacji Markit, odczyt jest lepszy od oczekiwań rynkowych, niemniej wciąż znajduje się on poniżej bariery 50 pkt. Niemniej kurs funta reaguje pozytywnie, para walutowa GBPUSD zbliża się do krytycznego oporu przy 1,30. 


Wielka Brytania: PMI dla sektora budowlanego na poziomie 45,3 pkt

Jak się okazuje, dzisiejszy odczyt na poziomie 45,3 pkt. okazał się lepszy od rynkowych oczekiwań. Analitycy szacowali, że wyniesie on 44,5 pkt. Nie ma jednak powodów do przesadnej euforii, odczyt poniżej 50 pkt wciąż jest słabym wynikiem i wciąż oznacza spowolnienie w sektorze budowlanym. Widać jednak nieznaczną poprawę, poprzedni odczyt kształtował się na poziomie 44,2 pkt.

PMI z UK
Źródło: markiteconomics.com

Tim Moore, dyrektor ekonomiczny w IHS Markit :”W listopadzie produkcja budowlana w Wielkiej Brytanii ponownie spadła, czego powodem były: niepewność co do Brexitu i zbliżające się wybory powszechne”

Jak reaguje funt (GBP)?

Notowania pary walutowej GBP/USD od początku dzisiejszej sesji utrzymują się w tendencji wzrostowej. Tuż przed danymi mogliśmy obserwować nieznaczną korektę, jednak po godzinie 10:30 kurs kontynuuje ruch w kierunku północnym Cena znajduje się coraz bliżej górnego ograniczenia szerokiej konsolidacji. Kluczowym oporem są w tej chwili okolice 1,30 USD.

Wykres GBPUSD

GBPUSD interwał H4tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here