Naga MarketsKurs funta GBP w górę, do 1,44 USD - prognozuje NomuraAnalitycy Nomura prognozują, że kurs funta wzrośnie z uwagi na optymizm dotyczący ożywienia oraz napływ kapitału zagranicznego do Wielkiej Brytanii. Celują tym samym w poziom 1,44  na parze walutowej GBP/USD.

  • Nomura zwraca uwagę na jastrzębie elementy w retoryce BoE
  • Wycena prognozy podwyżek stóp proc. może być zbyt wczesna
  • Notowania funta zyskają do dolara oraz euro

Kurs funta – bycze argumenty Nomura

Nomura zauważa, że w oświadczeniu Banku Anglii były istotne jastrzębie elementy. Zwłaszcza, BoE nie sprzeciwiał się wobec wyższych rentowności obligacji, co kompensuje fakt, że będzie bardzo wolno podnosił stopy procentowe.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niemniej jednak Nomura uważa, że rynki są nadal zbyt optymistycznie nastawione do wyceny podwyżek stóp procentowych.

— Pomimo bardziej optymistycznej prognozy gospodarczej ze strony banku, nadal uważamy, że wycena rynkowa podwyżek stóp proc. w przyszłym roku może być zbyt wczesna – szczególnie jeśli bank zdecyduje się (tak jak sądzimy) zmniejszyć wielkość programu skupu aktywów przed podwyżką stóp – wskazuje Nomura.

Ta ostrożność będzie miała tendencję do łagodzenia zysków funta szterlinga, uważają analitycy.

Nomura utrzymuje optymistyczne nastawienie do funta bazując na programie szczepień i napływie kapitału.

Bank zwraca uwagę, że program szczepień prawdopodobnie ponownie przyspieszy w maju. Analitycy zauważają również, że planowane jest dalsze znoszenie restrykcji pod koniec maja.

Kluczowym filarem dla brytyjskiej waluty jest także napływ zagranicznego kapitału. W kwietniu zaobserwowano przyspieszenie napływu kapitału.

invest

Analitycy przewidują, że kurs funta do dolara wzrośnie i celują w poziom 1,44 USD. Jednocześnie, para walutowa EUR/GBP ma zniżkować do poziomu 0,85.

fpmarkets

Zagrożenia dla wzrostu GBP

Nomura mimo swojego byczego nastawienia nie zamyka się na ewentualne ryzyka. Bank zwraca uwagę na pokaźne pozycje długie w GBP, co ogranicza zakres dalszego wsparcia. Pozycjonowanie to nie jest jednak ekstremalne.

— Wygląda to na handel konsensusowy, ale w żadnym wypadku nie rozciągnięty – twierdzą analitycy.

Nomura przygląda się również politycznym zagrożeniom związanym z wyborami w Szkocji, ale wygląda to na ryzyko odległe w czasie, zwłaszcza jeśli zostaną podjęte kroki prawne.

— SNP będzie argumentować, że to sprawa dla sądów, ale zajęłoby to trochę czasu i na razie trudno byłoby handlować na tej podstawie – uważa Nomura.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoins | notowanie dolara | nasdaq composite notowania | usd | celon pharma notowania | jsw kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here