Naga MarketsCałujące się kobiety z flagami UE i UK na twarzachDo wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej pozostał już tylko miesiąc. W ostatnich dniach jednak pojawia się coraz więcej informacji mogących świadczyć o przełożeniu ostatecznego terminu Brexitu. Wczoraj podczas swojej wypowiedzi Premier Theresa May wspominała o możliwym opóźnieniu. Było to pierwsze takie stwierdzenie z jej strony, wcześniej mówiła że termin nie podlega zmianom. Jak reaguje funt brytyjski?


Na funcie możemy obserwować umocnienie w ostatnich dniach. Kurs funta do dolara znalazł się najwyżej od ponad pół roku. Brytyjska waluta zyskuje zarówno w stosunku do dolara, jena jak i euro. Na kursie EUR/GBP możemy obserwować zejście na najniższy poziomy od połowy 2017 roku.

Zobacz także: Brexit: May przesuwa głosowanie, UE chce opóźnić rozwód o 21 miesięcy

Euro do funta (EUR/GBP) wybija ważne wsparcie, czeka nas większa wyprzedaż

Spójrzmy na sytuację na szerokim interwale czasowym – W1, zgodnie z tym co mówiłem na porannych przeglądach rynkowych, kurs EUR/GBP wybił kluczowe wsparcie. Oczywiście, żeby wybicie było potwierdzane, trzeba czekać na ostatnią sesję tego tygodnia, niemniej na niższych interwałach czasowych były sygnały do zajęcia pozycji krótkich. Aktualnie wybicie nie wygląda na fałszywe, podaż ma wyraźną przewagę. Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie, to celem dla sprzedających może być nawet strefa przy 0,8830. Dopóki rynek znajduje się poniżej 0,8645 – nie ma mowy o pozycjach długich.

Wykres euro do funta

Funt do dolara (GBP/USD) najwyżej od lipca 2018

Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, kurs funta do dolara (GBP/USD) dotarł do poziomu 1,3200, a po jego wybiciu kontynuuje wzrosty. Aktualnie wyraźną przewagę ma strona popytowa. Strefa przy wspomnianym okrągłym poziomie 1,3200 stanowi kluczowe wsparcie. Nieco poniżej wypada także dolne ograniczenie układu 1:1, który obowiązuje na fali wzrostowej, trwającej od połowy lutego. Dopiero zanegowanie układu będzie sygnałem do spadków, jak na razie przewagę ma strona popytowa i niewykluczone są wyższe poziomy.

Wykres funta do dolaraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here