Naga MarketsDolar rozpoczyna wrzesień od umocnienia. Nie towarzyszy temu jednak pogorszenie nastrojów rynkowych. Otwierającą miesiąc sesję Wall Street kończy wyraźnie na plusie a przoduje – jakżeby inaczej – sektor technologiczny.

Dolar rozpoczyna wrzesień od umocnienia

EUR/USD, który wczoraj flirtował z 1,20 dziś rano jest przy 1,19. GBP/USD znajduje się nieco poniżej 1,3380.

Australia wchodzi w techniczną recesję po gorszych od oczekiwań danych o PKB w II kwartale (-7 proc. kwartał do kwartału wobec oczekiwanych -6 proc.). Odczyty rezonują z rozbudzonym apetytem na USD. Rezultat? AUD jest najsłabszą z walut G-10. Pomimo łagodnych komentarzy ze strony banku centralnego prym wiedzie NZD, który zyskuje 0,4 proc. EUR/PLN będzie rozpoczynał sesję europejską poniżej 4,39.

Nasdaq kończył sesję kasową 1,5 proc. nad kreską. Około połowę mniejsza zwyżka miął miejsce w notowaniach średnia Dowa i S&P500. Kontrakt na ostatni z tych indeksów w nocy jest nad kreską. Podobnie jak futures na DAX, który podnosi się około 0,5 proc. i jest przy barierze 13 000 pkt. Główne indeksy giełd w Szanghaju i Hong Kongu są na skromnych minusach a tokijski Nikkei225 rośnie niecałe 0,5 proc.

Zapasy ropy wg API obniżyły się o niemal 6,5 mln baryłek. Spadła również dostępność destylatów i benzyny. W końcówce sierpnia w równoważeniu rynku pomogły anomalie pogodowe. Kurs baryłki WTI po raz kolejny odbija od strefy 43,20 – 43,70.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here