Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) zatrzymał wzrosty przed 1,2960. Ropa WTI lekko ponad 41 USD/bChiński rynek akcji rośnie po tygodniowej przerwie, a futures na S&P500 zyskuje wsparty nadziejami na nowych nadziejach szerszego porozumienia fiskalnego. FX odzwierciedla pozytywne nastroje przy skromnych wzrostach ryzykownych walut.

Trump zaniepokojony reakcją giełdy na odejście od negocjacji

Kontrakt na S&P500 wzrósł o 0,5 proc. po wiadomości, że sekretarz skarbu Steven Mnuchin powiedział Nancy Pelosi, że prezydent Donald Trump chce porozumienia w sprawie kompleksowego pakietu pomocowego. Trump miał być zaniepokojony reakcją giełdy na decyzję o odejściu od negocjacji fiskalnych.

W Azji rynki prezentują mieszane nastroje. Wracający po tygodniowej przerwie inwestorzy z Chin kupują akcje, wypychając Shanghai Composite o 1,7 proc. w górę. Ale japoński Nikkei225 traci 0,2 proc. , a Hang Seng handluje się płasko.

Giełdom w Chinach pomaga lepszy do prognoz odczyt PMI dla usług (54,8 vs 54,3).

Kursy walut: bez zmian na rynku złotego. Euro (EUR/PLN) kontynuuje dryf przy 4,49

Na rynku walutowym na lepszym apetycie na ryzyko traci USD – DXY spada o 0,15 proc. do 93,5. Zyskują AUD i NZD. EUR/USD podchodzi pod 1,1780, GBP/USD zatrzymał wzrosty przed 1,2960.

Bez zmian na rynku złotego, gdzie lepsze nastroje zewnętrzne są neutralizowane przez nowe obostrzenia w walce z koronawirusem. EUR/PLN kontynuuje dryf przy 4,49. USD/PLN odbił ponad 3,81.

Ceny ropy naftowej ulegają niewielkim zmianom z WTI lekko ponad 41 USD/b. Rynek utrzymuje poziomy po czwartkowych wzrostach wywołanych spekulacjami o cięciach wydobycia i ograniczeniach produkcji (strajki w Norwegii). Z innych doniesień, Arabia Saudyjska podobno rozważa odejście od planowanego zwiększenia produkcji OPEC w 2021 r.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here