Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) z częściowym zniesieniem wczorajszej zwyżkiBrak reakcji na rynków na weekendowe słowa Janet Yellen o “przyzwoleniu” na wyższe stopy procentowe nieco zastanawia. Niewykluczone, że inwestorzy koncentrują się na tym, co tu i teraz, a ostatnie dane z rynku pracy były słabsze. A inflacja w czwartek? Szacunki zakładają skok wskaźnika w maju do 4,7 proc. r/r i bazowego do 3,4 proc. r/r. Jak na USA to “kosmiczne” wartości, które kilkanaście lat temu byłyby katalizatorem olbrzymiej zmienności notowań.

Kurs funta pozostaje obojętny na polityczne tarcia wokół Irlandii Północnej

A teraz? Teoretycznie dopiero wyższe odczyty od tych szacowanych przez ekonomistów mogłyby dać jakiś (niewielki?) efekt? Bo tak, to teoretycznie inwestorzy są na to przygotowani przez FED, który twierdzi, że ma sytuację pod kontrolą. Czy ironizuję? Trochę tak, gdyż uważam, że Rezerwa też przygotowuje rynki na zmianę, tylko te nie chcą jej jeszcze zauważyć.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rynek funta reaguje raczej powściągliwie na doniesienia The Times, że władze mogą opóźnić o dwa tygodnie ostatni etap odmrażania gospodarki. Na wykresie GBPUSD mamy tylko częściowe zniesienie wczorajszej zwyżki. Wygląda na to, że rynek nie traktuje na razie nazbyt poważnie zagrożenia indyjskim wariantem, skoro liczba hospitalizacji, oraz jego śmiertelność jest niewielka. Niemniej pandemiczne statystyki mogą robić swoje i wcale nie jest pewne, na ile 2-4 tygodnie opóźnienia wystarczą. Co ciekawe funt pozostaje też obojętny na polityczne tarcia wokół Irlandii Północnej, chociaż te dopiero się zaczynają, skoro w tym miesiącu wygasają wcześniejsze tymczasowe ustalenia z UE.

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSD

Analiza techniczna pozostaje jednak nadal na wskazaniu w stronę rozbudowywania spadkowej korekty w stronę 10-miesięcznej linii wzrostowej trendu (obecnie przy 1,40). Po drodze do naruszenia będzie ważne wsparcie wokół 1,4090. Opór to okolice 1,4180.

Kurs EUR/USD – czekając na “wytyczne”

Wczoraj notowania zamknęły się przy 1,2190 po przetestowaniu okolic 1,22. Nie powróciliśmy, zatem szybko poniżej naruszonej strefy 1,2170-80, ale taka próba jest podejmowana dzisiaj. Słabsze euro to wynik m.in. gorszego odczytu dynamiki produkcji przemysłowej za kwiecień dla Niemiec, choć ważniejszy może być odczyt indeksu ZEW za czerwiec, gdzie spodziewane jest podbicie do 86 pkt. (dane poznamy o godz. 11:00). Kalendarz dla USA jest pusty, zatem dolar może być bardziej wrażliwy na zmiany rentowności amerykańskich obligacji, a te z kolei mogą być wypadkową oczekiwań przed czwartkową inflacją CPI.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Technicznie wybicie ponad 1,2180 mogło być nietrwałe, skoro popyt wyhamował już przy 1,22. Zejście poniżej 1,2170-80 i dalej 1,2130 potwierdziłoby koncepcję spadkową.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: czy akcje pge pójdą w górę 2020 | akcje echo investment | kurs pkn orlen | kurs chf | eurocash kurs | kurs nasdaq | notowania pge |

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here