Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) z celem na 1,3250 - prognozuje Credit AgricoleAnalitycy walutowi Credit Agricole zauważają, że sentyment rynkowy obrócił się przeciwko funtowi. Ich zdanie, to niedźwiedzie kierują teraz akcją cenową na GBP. Jaki zatem los może czekać popularnego kabla?

Fundamenty Wielkiej Brytanii wystawione na próbę

Bank Credit Agricole spodziewa się, że obawy o krajowe fundamenty i globalna awersja do ryzyka będą nadal napędzać sprzedaż i oczekuje dalszego osłabienia kursu funta do dolara do 1,3250.Analitycy pozostają szczególnie ostrożni, jeśli chodzi o brytyjskie fundamenty, które będą osłabiać wsparcie walutowe Wielkiej Brytanii;

— Inwestorzy martwią się nadciągającym ryzykiem stagflacji, które może stłumić ożywienie gospodarcze w Wielkiej Brytanii i zmusić MPC (Komitet Polityki Pieniężnej Banku Anglii) do ponownego rozważenia swoich planów normalizacji polityki. Z kolei mniej proaktywny BoE może skutkować jeszcze bardziej negatywnymi stopami procentowymi w Wielkiej Brytanii i rentownościami obligacji skarbowych – wskazuje CA.

Bank spodziewa się również, że sprzedaż funta będzie postrzegana jako najlepsze zabezpieczenie przed obawami rynku o globalną stagflację.

fpmarkets

— Podtrzymujemy naszą opinię, że krótka pozycja w GBP jest najlepszym zabezpieczeniem przed stagflacją, jakie może obecnie zaoferować rynek walut G10 i trzymamy się naszej rekomendacji dotyczącej krótkiej sprzedaży GBP/USD – wskazują analitycy.

Wsparcie początkowo może znaleźć się w okolicach 1,3451/35. Jednak Credit Agricole będzie wypatrywał spadku do znacznie ważniejszego klastra wsparć przy 1,3189/35.

Autor poleca również:

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ccc cena akcji | ciech kurs akcji | cd projekt cena akcji | ciech giełda | aktualny kurs korony czeskiej | azoty akcje rekomendacje | usd notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here