Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) wzrośnie do 1,4585 - celuje bank MUFGKurs funta konsoliduje od kilku tygodni pod ważnym oporem. Analitycy MUFG sądzą jednak, że GBP/USD będzie dalej rosnąć. Cel dla longa wypada ponad 400-pipsów wyżej od poziomu wejścia.

Kurs funta z pozytywną perspektywą MUFG

MUFG spodziewa się, że ożywienie gospodarcze w Wielkiej Brytanii będzie nadal nabierać tempa wraz z oczekiwaniami podwyżki stóp proc. Banku Anglii, prowadzącej do wyższych rentowności, co z kolei wzmocni funta.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przy silnym napływie kapitału i kontynuacji presji na dolara, bank rekomenduje kupno funta za dolara (GBP/USD) na poziomie 1,4175 z celem na poziomie 1,4585 i stop lossem przy 1,3950.

Chociaż analitycy MUFG zdają sobie sprawę z ryzyka związanego z rozwojem pandemii koronawirusa, nie sądzą jednak, że ożywienie jest zagrożone.

Istotne dla prognoz MUFG będą piątkowe dane dotyczące wzrostu gospodarczego w Wielkiej Brytanii. Bank spodziewa się bowiem, że publikacja wzmocni pozytywny trend.

— GBP jest już drugą najlepiej postępującą walutą G10 w tym roku, ale widzimy możliwości, aby te lepsze wyniki utrzymały się także w nadchodzących miesiącach – sugeruje MUFG.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Dolar kontynuuje osłabienie

Raport z amerykańskiego rynku pracy opublikowany w miniony piątek okazał się słabszy od oczekiwań rynków, co powstrzymało odbicie greenbacka.

MUFG spodziewa się, że waluta amerykańska pozostanie wrażliwa na rentowność obligacji.— Kontynuacja luźnej polityki Fed sprawia, że dolar amerykański jest podatny na dalsze osłabienie w najbliższym czasie – uważają analitycy

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs alior | kurs comarch | pzu notowania | rekomendacje gpw | sp500 | notowania amrest | notowania lpp |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here