Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) wzrósł powyżej poziomu 1,4000 - komentarz CMC MarketsEuropejskie akcje rozpoczęły tydzień w stonowany sposób z FTSE100 kończącym sesję powyżej poziomu 7000, podczas gdy DAX spadał ze szczytów z poprzedniego tygodnia. Rynki amerykańskie zakończyły dzień na spadkach, w dużej mierze obciążone słabością akcji spółek technologicznych, co mogło być powiązane z przeceną Bitcoina podczas weekendu.

Kurs funta zyskuje przed wyborami w Szkocji, bezrobocie w UK pozostaje na niezmiennym poziomie

Pomimo wczorajszej słabości, nastawienie na rynku pozostaje pozytywne, a większość dyskusji w mediach społecznościowych dotyczy raczej europejskiej superligi, a nie kryptowalut. Być może nie jest zaskakujące, że po wzrostach z zeszłego tygodnia, możemy się spodziewać realizacji zysków, przygotowując się do dalszych wzrostów w tym tygodniu, a także czwartkowego posiedzenia EBC w sprawie stóp procentowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na rynkach w Azji panował spokój, jedynie Nikkei 225 gwałtownie spadał, chociaż nie wygląda na to, aby ta słabość miała się przełożyć na dzisiejsze otwarcie europejskiej sesji. Dolar amerykański miał rozczarowujący dzień, co biorąc pod uwagę osłabienie akcji było nieco zaskakujące. USD tracił najwięcej w odniesieniu do funta, przekonując część inwestorów, że pomimo zbliżających się wyborów w Szkocji w przyszłym miesiącu, brytyjska waluta pozostaje silna. Po raz pierwszy od ponad miesiąca GBPUSD wzrósł powyżej poziomu 1,4000.

Jeśli chodzi o dane, powinniśmy zwrócić uwagę na zmiany bezrobocia w Wielkiej Brytanii. Ponieważ Zjednoczone Królestwo ma powoli znosić środki ochrony zdrowia, a optymizm biznesowy wykazuje znaczące wzrosty, rosną również przekonania, że jakiekolwiek zwiększenie bezrobocia będzie miało charakter ograniczony, a następnie zacznie spadać. Wbrew tym oczekiwaniom, dzisiejsze najnowsze dane dotyczące bezrobocia ILO są prawdopodobnie nieco rozpraszające, ze względu na to, jak opóźniony jest ten wskaźnik. Biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost liczby bezrobotnych miesiąc temu, prawdopodobnie zobaczymy podobne zmiany na dzisiejszej publikacji wskaźnika bezrobocia ILO.

Niemniej jednak różni prognostycy, w tym Bank Anglii, wydają się być bardziej optymistyczni co do perspektyw bezrobocia w tym roku, korygując swoje prognozy w dół, nawet po zapowiedzi wycofania przez rząd obowiązującego przez ostatnie 12 miesięcy wsparcia. Miesięczna zmiana liczby bezrobotnych wykazała w lutym wzrost z 7,2% do 7,5% i była najwyższa od sierpnia ubiegłego roku.

Ponieważ gospodarka Wielkiej Brytanii ponownie zaczyna się otwierać, istnieje szansa, że tym razem liczby pokażą podobny spadek, gdy firmy ponownie się uruchomią i zaczną zatrudniać nowych pracowników. Wzrost z poprzedniego miesiąca był niewątpliwie spowodowany ponownym nałożeniem lockdownu w styczniu. W brytyjskiej gospodarce było o 700 tys. mniej miejsc pracy od marca zeszłego roku, a większość zwolnień wystąpiła w sektorze hotelarskim i wśród osób poniżej 25 roku życia.

W handlu detalicznym obraz jest równie ponury, ponieważ według BRC 67000 miejsc pracy zostało utraconych między grudniem 2019 r., a grudniem 2020 r. Wydaje się, że perspektywa zaczyna wyglądać trochę jaśniej, jeżeli najnowsze prognozy gospodarcze OBR się sprawdzą. Według nich stopa bezrobocia ma spaść z 7,5% do 6,5%, dzięki wsparciu kanclerza polegającego na obniżkach kluczowych stawek podatkowych. Stwarza to perspektywę, że firmy, które borykają się z trudnościami, opóźnią cięcia personelu, podczas gdy firmy rozwijające się będą szybciej rekrutować kolejnych pracowników, aby skorzystać z nowych możliwości inwestycyjnych.

Sentyment rynkowy CMC Markets:

Germany30 – rozpoczęta po osiągnięciu nowych szczytów korekta na indeksie DAX ma według większości klientów CMC Markets szansę na kontynuację . Na kontraktach CFD na ten indeks 57% wartości stanowią pozycje krótkie, które posiada 66% klientów aktywnych na tym instrumencie. Sceptycy są jednak w wyraźnym odwrocie wartość pozycji spadkowych spadła w ostatnich godzinach aż o 10 punktów procentowych.

CMC GBP Index –  bardzo dużo dzieje się dziś na indeksie funta, reprezentującym siłę szterlinga względem ośmiu głównych walut (USD, EUR, JPY, CAD, CHF, CNH, NOK i SEK). Wartość pozycji krótkich wzrosła dziś aż o 33 punkty procentowe i znajduje się obecnie w wyraźnej przewadze (65%). Jeszcze wczoraj widoczna była dominacja pozycji długich, które stanowiły 65% wartości.  W dalszym ciągu jednak pod względem ilości przeważają pozycje zakładające wzrosty – posiada je 58% klientów, choć również w tym przypadku widoczny jest zwrot. Wczoraj w posiadaniu pozycji wzrostowych było 62% klientów, czyli 4 punkty procentowe więcej niż dziś.

Bitcoin – sentyment wokół najważniejszej z kryptowalut w dalszym ciągu pozostaje bardzo byczy. 87% wartości pozycji na kontraktach CFD na Bitcoina stanowią pozycje długie, które posiada 81% klientów aktywnych na tym instrumencie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy kryptowalut | sp500 notowania | wartość dolara | notowania nasdaq | akcje pgnig prognozy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here