Naga MarketsSzef administracji Białego Domu (Meadows) potwierdził dzisiaj wcześniejsze słowa spikerki Izby Reprezentantów, że porozumienie ws. czwartego pakietu fiskalnego jest możliwe do osiągnięcia w ciągu najbliższych 48 godzin. Jednocześnie lider większości Republikanów w Senacie dał do zrozumienia, że jeżeli takie polityczne porozumienie z Demokratami zostanie wypracowane, to podda je pod głosowanie, chociaż osobiście bardziej preferuje scenariusz mini-pakietu fiskalnego. Rynki jednak ostrożnie reagują na te doniesienia – S&P500 od rana kręci się w miejscu, ale słaby pozostaje dolar.

Najmocniejszą walutą jest dzisiaj funt – GBPUSD wzrósł aż o 1,7 proc. do 1,3170 (!) na fali doniesień nt. propozycji nowego otwarcia w rozmowach UK-EU (tzw. restartu). Ostateczne decyzje mają zostać podjęte w ciągu najbliższych 24 godzin. Strony miałyby postawić sobie cel na podpisanie porozumienia do połowy listopada.

Wykres dzienny GBPUSD

Na wykresie widać, że uderzyliśmy w opór przy 1,3170. Po kursie widać, że na rynku dominują ogromne emocje. Zobaczymy w jakim tonie będą utrzymane kolejne komentarze. Nadal na tym rynku jest duży chaos, chociaż teraz rejon 1,3060-80 będzie wsparciem.

Wykres dzienny FUS500

Na wykresie S&P500 widać, że notowania od kilku dni opadają pod własnym ciężarem. Nie jest to optymistyczny sygnał.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here