Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) wzrasta do 1,3280. Złoto odbija do 1867 USD/ozFutures na S&P500 dołują z powodu sporu między Departamentem Skarbu USA a Fed o środki na programy pomocowe. Rynki w Azji dryfują bez kierunku. Na FX minimalna presja na sprzedaż JPY i USD. Stabilnie na rynku ropy naftowej.

Spór między Departamentem Skarbu, a Fed

Sekretarz skarbu USA Mnuchin zwrócił się do Fed o zwrot środków (455 mld USD) po tym, jak z końcem roku wygasną programy pomocowe, które te środki zasilały. Fed odpowiedział w krótkim oświadczeniu, że wolałby, aby kontynuować wsparcie gospodarki z zachowaniem pełnego wachlarza narzędzi.

W późniejszym wywiadzie Mnuchin powiedział, że chciałbym użyć środków do wzmocnienia programu PPP z firmami potrzebującymi grantów, bez potrzeby emisji dodatkowego długu.

Spór między Departamentem Skarbu i Fed odbija się na nastrojach na rynku akcji z futures na S&P500 niżej o 0,5 proc.

W Azji handel jest niezdecydowany co do kierunku. Spadki w Japonii (-0,4 proc.) przeplatają się ze wzrostami w Chinach (+0,5 proc.) i  Korei Płd. (+0,2 proc.).

Kursy walut: eurodolar (EUR/USD) wybija ponad 1,1880

Rynek waluty zdaje się odporny na doniesienia z USA przy marginalnie słabszych JPY i USD (zmiany w G10 nie przekraczają 0,2 proc.). Jeszcze wczoraj powrót umiarkowanego risk-on pomógł w odbiciu par dolarowych: EUR/USD skoczył ponad 1,1880, a GBP/USD wzrósł do 1,3280. USD/JPY konsoliduje się w przedziale 103,70/90.

EUR/PLN zawęził korytarz wahań do 4,46-4,4820. USD/PLN opadł do 3,76.

Spokojna noc na rynku towarowym. Ceny ropy ustabilizowały się po spadkach z poprzedniego dnia, gdy na rynku ciążyły obawy o wpływ restrykcji związanych z pandemią koronawirusa na popyt na paliwa.

Złoto odbiło od 1853 do 1867 USD/oz.

Liderzy większości i mniejszości w Senacie i Izbie Reprezentantów USA mają się dziś spotkać, aby dyskutować nad ustawą o wydatkach publicznych. Dyskusja nad pakietem jest niezależna od negocjacji pakietu ratunkowego przeciw skutkom pandemii, choć spór o jedno będzie blokował rozmowy nad drugim. Omawiana kwota rozszerzenia wydatków budżetowych to 1,4 bln USD. Brak porozumienia do 11 grudnia będzie skutkować government shutdown.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here