Naga MarketsApetyt na ryzyko na rynkach wzmacnia się wraz z zanikaniem niepewności wokół wyborów w USA. Joe Biden został ogłoszony zwycięzcą przez liczne serwisy informacyjne. Indeksy są wyżej, USD traci, odbija ropa.

Joe Biden został ogłoszony zwycięzcą wyborów w USA!

Serwisy informacyjne w USA (m.in. AP, CNN, Fox News, NBC) zgodnie ogłosiły wygraną Joego Bidena z 290 głosami elektorskimi. Im wyższy wynik na korzyść Bidena, tym mniejsze ryzyko kontestowania wyniku przez Trumpa.

Wynik dla Senatu jest nierozstrzygnięty, ale skłania się w stronę utrzymania republikańskiej większości.

Taki rezultat wspiera rajd rynku akcji i słabość USD, co widać w poniedziałkowych notowaniach.

Futures na S&P500 rośnie dziś o 1,5 proc., a kontrakt na Nasdaq100 zyskuje 2 proc.
W Azji japoński Nikkei225 rosie o 2,1 proc., chiński Shanghai Composite wzrasta o 1,7 proc., a koreański KOSPI jest wyżej o 1,3 proc.

Na rynku FX dolar pozostaje słaby – indeks DXY spadł do 2-mies. minimów przy 92,15. Liderami wzrostów są NZD, NOK i AUD (+0,4-0,5 proc.). EUR/USD pnie się w stronę 1,19, GBP/USD jest na 1,3170. W G10 tylko USD/JPY rośnie do 103,50 przy malejącym ryzyku kontestowania wyniku wyborów.

EUR/PLN testuje 4,50 na fali lepszych nastrojów wobec walut rynków wschodzących.
USD/TRY jest relatywnie stabilna na 8,36. Prezydent Turcji Erdogan usunął prezesa banku centralnego Uysala, a minister finansów Albayrak złożył rezygnację z powodu problemów zdrowotnych.

Ceny ropy podskoczyły w poniedziałek pod wpływem generalnego rajdu ryzyka, który na moment pozwala zapomnieć o obawach o słaby popyt w związku z rosnącą liczbą przypadków koronawirusa na świecie. WTO rośnie o 2,5 proc. ponad 38 USD/b.
Weekend przyniósł dane z chińskiego handlu zagranicznego. W październiku nadwyżka handlowa i eksport przewyższyły szacunki, ale import rozczarował, sugerując słabość krajowego konsumenta.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here